Zápas: FK Pšovka Mělník B - SK Mšeno muži A

Rozhodčí: Chládek - Šnýdr, Jahoda

Poločas 1:2

Branky: Wasyliw 2, Valenta(PK)

Sestava: Hnízdil - Zeman, Brož, Vaněk, Tyle(78.Demen) - Kolumpek D., Kolumpek R., Šledr, Valenta - Wasyliw, Guttenberg(54.Chmelík)

K prvnímu venkovnímu zápasu jsme zajížděli s velkým respektem na Pšovku, která se po roce opět vrátila do OP. Velký respekt proto, že domácí byli nabuzeni vysokou výhrou z minulého kola nad PTZ a také proto, že naposledy jsme zde vyhráli 13.5.2007.

Jako tradičně nastoupili domácí s několika hráči A-týmu a od začátku utkání bylo vidět, že chtějí jít jednoznačně za 3 body. My jsme jim ovšem aktivní hrou příliš šancí nedovolili a sami jsme naopak využívali každé příležitosti k ohrožení jejich branky.

Do vedení jsme se dostali po rohovém kopu, když se nadvakrát prosadil Wasyliw. Po chvíli jsme předvedli krásnou kombinační akci, na jejímž konci stál opět Wasyliw - 2:0. Domácím se ale podařilo ještě do přestávky snížit, když jsme si vybrali jedinou slabou chvilku v obraně - 2:1. Domácí pak sice na chvíli ožili, ale my jsme je do poločasu už k ničemu nepustili.

Ve druhé půli domácím začal docházet dech a my jsme měli utkání pevně v rukou, což jsme potvrdili brankou z penalty za faul na Wasyliwa 3:1 a ještě to bylo umocněno vyloučením domácího stopera za sražení Wasyliwa při samostatném úniku. Domácí se sice snažili, ale my jsme už nepřipustili žádné komplikace a utkání jsme dovedli k zasloužené výhře.

Podali jsme vynikající týmový výkon, kterému nechybělo vysoké fyzické nasazení, bojovnost i fotbalovost. Celý tým od brankáře po útočníky pracoval zodpovědně a šel sebevědomě za výhrou. Po 7 letech jsme tak mohli slavit výhru na horké půdě FK Pšovka Mělník.