Zápas: SK Mšeno muži A - TJ Sokol Záryby

Rozhodčí: Stibůrek - Fuchs, Driml

Poločas 1:2

Branky: Guttenberg ml., Závěšický, Socher(PK)

Sestava: Hnízdil - Chmelík(Demen), Vaněk, Guttenberg st., Kolumpek D. - Valenta(Závěšický), Kolumpek R., Guttenberg ml.(Toan), Matúšek(Tyle) - Wasyliw, Socher

V dalším domácím utkání jsme přivítali lídra tabulky - Záryby. Pokud jsme chtěli proti tomuto soupeři pomýšlet na bodový zisk, museli jsme zápas odehrát s maximálním nasazením a s minimem chyb. To se podařilo ale pouze částečně.

Hosté od začátku utkání lépe kombinovali a drželi míč na svých kopačkách. V podstatě hned z první vážnější akce jsme inkasovali branku. Pak jsme se osmělili i my a zvláště navrátilec do sestavy Valenta několikrát nebezpečně provětral obranu hostí, ale z vypracovaných šancí jsme bohužel gól nedali. To se povedlo až při rohovém kopu, na který si výborně naskočil Guttenberg ml. a bylo vyrovnáno. O chvíli později mohlo být ještě veseleji, když se po krásném centru Vaňka ocitl před prázdnou bránou Wasyliw, ale bohužel přestřelil. Nevyužili jsme ani přečíslení 2 na 1 a tak přišel zákonitě trest - rychlý kontr hosté proměnili a tak se šlo do kabin za stavu 1:2.

Ve druhé půli jsme se chtěli pokusit o vyrovnání, ale absolutně jsme nezachytili vstup do druhého poločasu a po vlastní brance jsme brzy prohrávali 3:1. Úvod druhé půle ovlivnilo i dvojité vynucené střídání. Když hosté zvýšili na 4:1, zdálo se být rozhodnuto. My jsme to ovšem nezabalili a několikrát jsme se dostali do dobrých šancí, se kterými jsme však naložili prachbídně. Prosadil se až Závěšický. Když byl po chvíli ve vápně sražen Guttenberg ml. a Socher penaltu proměnil, byli hosté chvíli opaření a začali se hodně hádat. My jsme je mohli dorazit po dalším úniku 2 na 1, ovšem znovu jsme tu situaci vyřešili špatně a prakticky z protiútoku jsme dostali gól na 5:3. To jsme už hru otevřeli a přestože jsme si ještě nějakou šanci vypracovali, hrozili z brejků hlavně hosté a jen díky Hnízdilovi a jejich špatné mušce jsme nedostali ještě větší nářez.

Když to shrnu, tak s hrou dopředu jsem byl v tomto zápase spokojený, mimo proměňování šancí. Co mě zlobí jsou hrubé idividuální chyby, kterými soupeři góly vyloženě darujeme. Místo abychom šli do vedení, vyrobíme vzadu hrubku a prohráváme. Nesmíme ale věšet hlavy, musíme bojovat dál a zlomit to.