Zápas: SK Mšeno muži - FK Neratovice-Byškovice B

Rozhodčí: Stibůrek

Poločas 2:0

Branky: Hnízdil(PK), Štolba, Mansfeld

Sestava: Hnízdil - Kolumpek D., Vaněk, Bohata, Štolba(60.Valenta) - Šledr, Kolumpek R., Dvorný, Zárybnický - Wasyliw(48.Picek), Mansfeld(82.Guttenberg)

v úvodním kole jsme doma hostili Neratovice, se kterými jsme na jaře odehráli velmi nervózní utkání. Ve stejném duchu se nesl od začátku i tento zápas.

My jse šli do vedení po proměněné penaltě za faul na Štolbu. Nebezpečí pro naši obranu znamenal hlavně hostující Gabčo, kterého velmi dobře bránil D.Kolumpek, přesto si tento hráč dokázal vytvořit v prvním poločase několik šancí. Ale celkově obrana hrála spolehlivě a v kritických chvílích nás podržel Hnízdil. Do dvoubrankového vedení jsme se dostali po standartní situaci, kdy si na centrovaný míč naskočil Štolba. Pak neproměnil Mansfeld samostatný únik.

Bohužel hned na začátku 2.poločasu nás stihla dvojitá pohroma. Ve vápně jsme tentokrát faulovali  my a přestože si Hnízdil na míč sáhl, soupeř penaltu proměnil, navíc byl ze hřiště odnesen na nosítkách náš nejlepší střelec minulé sezóny Wasyliw.

Po chvíli jsme už opět po standartní situaci vedli o 2 branky, když se prosadil Mansfeld. Místo aby jsme se uklidnili, udělali jsme vzápětí v obraně několik hrubých chyb najednou a Gabčo z toho vytěžil snížení na 3:2. V 70.minutě se nechal zbytečně vyloučit hráč hostí a my jsme už vítěztví udrželi, když nás několikrát podržel Hnízdil.

Tento zápas byl od začátku vypjatý a k vidění bylo několik nevybíravých zákroků. Fotbalové krásy k vidění mnoho nebylo, ale hráli jsme proti kvalitnímu týmu a proto jsou tyto 3 body velmi cenné. Doufám, že Wása bude brzy v pořádku.

Novinkou tohoto zápasu bylo to, že asistenti rozhodčího se netočí se svým mužstvem, ale zůstávají celý zápas na své straně. Mně osobně se to vůbec nezamlouvá.