Zápas: FK Kralupy - SK Mšeno muži
0 : 1

Datum: 6.11.2011
Rozhodčí: Blahout - Kudrna, Novák

Poločas: 0:0. Branka: Hnízdil z PK. Vyloučení: 68. Krúpa. Sestava: Hnízdil - Háze, Kříž, Krúpa, Šledr - D. Kolumpek, R. Kolumpek, Mansfeld, Demen (48. Stejskal) - Picek (75. Valenta), Wasyliw (87. Vaněk).

Věděli jsme, že nás na hřišti Kralup nebude čekat nic lehkého. Chtěli jsme dobře bránit a těžit z rychlého přechodu do útoku. Tato taktika nám ale do začátku utkání vůbec nevycházela. Soupeř se lépe pohyboval a my jsme velmi těžko zachytávali výpady domácích. Obranná hra byla prvních 20 minut tragická a soupeř si vytvořil minimálně 5 brankových příležitostí, při kterých nás podržel výborný Hnízdil, nebo hráči soupeře netrefili bránu.

My jsme se k ohrožení domácí svatyně téměř nedostali, nebudu li počítat několik centrovaných míčů. Proto jsem netrpělivě vzhlížel k časomíře a čekal na poločas. O přestávce jsem se snažil tým uklidnit a znovu jsem zdůraznil nutnost těsného obsazování domácích hráčů v blízkosti naší brány.

Ve druhém poločase už jsme bránili daleko pozorněji, přesto si domácí vytvořili další šance, které však opět pochytal výborný Hnízdil. Kritický moment přišel po vyloučení Krúpy. Museli jsme rychle přeskupit řady a čelili jsme zvýšenému tlaku domácích. Když to vypadalo, že zápas směřuje k remíze, posoudil rozhodčí souboj D.Kolumpka s domácím útočníkem jako nedovolený a pískala se penalta. Hnízdil však nezklamal a penaltu chytil.

To byl zlomový okamžik utkání, který nám na závěrečné minuty vlil nové síly. Když se pak proháčkoval do vápna Wasyliw a byl podražen, dostali jsme výhodu pokutového kopu i my. Exekuce se ujal Hnízdil a penaltu s přehledem proměnil. Konec utkání už jsme přestáli bez větších problému a odvážíme si tak velmi cennou výhru.

Přesto, že soupeř na šance jasně vyhrál, branku nevstřelil, a tak jsme se z výhry mohli radovat my. Musím sportovně přiznat, že tolik šancí si proti nám zatím žádný tým nevytvořil a kvalitou řadím Kralupy na nejvyšší příčky OP.

V nadsázce by se dalo říct, že dnes Kralupy porazil Hnízdil. Na tento zápas jsem se těšil i kvůli fanouškům Kralup, kteří chodí na utkání v hojném počtu. Byl jsme však velmi zklamán. Jejich styl fandění se skládá pouze z urážek hostujících hráčů a rozhodčích. Nejvíce mě těší, že největší zásluhu na porážce Kralup měl Hnízdil, na kterého celý druhý poločas pokřikovali "díra" a další výrazy, které se sem ani nehodí. Rád bych těm "fanouškům" vzkázal, že tahle "díra" je porazila!!!!