Zápas: Slavia Velký Borek - SK Mšeno mladší přípravka

Datum: 5.9.2011

Poločas:  1 : 0

Sestava: Martínek Jan, Zabilanský Jakub, Dvorščíková Kristýna, Kejha Tomáš, Ščasný Adam, Rašovec Jan

Branky Mšena: Kejha, Zabilanský, vlastní.

Dnes nás čekal první letošní mistrovský zápas na půdě Velkého Borku. Po hráčích jsme požadovali především kvalitní hru dozadu a chtěli jsme spoléhat na breaky, protože jsme věděli, že Borek je velmi silný soupeř. Toto se nám také povedlo, když měl soupeř sice územní převahu, ale naše skvěle pracující obrana všechny jeho ataky ubránila. Když už se soupeř dostal ke střele, narazil na skvěle chytajícího Martínka.

Dění na hřišti odpovídalo také skore, které se měnilo poprvé až v samém závěru poločasu, kdy se domácí dostali skvělou střelou do vedení. Po poločase jsme se začali mnohem více dostávat před branku soupeře, což se nám také vyplatilo. Po spolupráci Rašovce s Kejhou si domácí obránce srazil míč do vlastní sítě. Bohužel jsme vyrovnaný výsledek neudrželi dlouho a inkasovali gol na 2:1 a následně 3:1.

Naštěstí nás tento fakt nepoložil a kluci dál bojovali. Hned po třetí inkasované brance jsme skore korigovali po skvělé individuální akci Kejhy. V závěru utkání jsme převzali iniciativu, ale naše střely mířily do rukavic domácího golmana. 5 minut před koncem utkání se Kuba Zabilanský přesunul z pozice obránce do role útočníka. Tento tah se nám vydařil, když v poslední minutě vyrovnal přízemní střelou k tyči. Poté se již nic zajímavého nestalo a zápas skončil zaslouženou remízou.

Za tento zápas bych chtěl celý tým moc pochválit za jejich bojovnost, kdy i za nepříznivého stavu se snažili být aktivní, což se nám taky vyplatilo.

Trenéři: Jiří Zabilanský starší, Jiří Zabilanský mladší