Zápas: SK Mšeno starší žáci - Spes Valdaso (mezinárodní turnaj)

Rozhodčí:

Branky: Valenta 2, Saska

Sestava: Šesták - Pýcha, Martinek, Wertheim, Wagenknecht - Sloup, Dvořák, Boček, Píč - Valenta, Boháček.

Tak se rodí gladiátoři!

Dnes za krásného slunečného počasí jsme vstoupili do mezinárodního turnaje proti italskému týmu SPES VALDASO.

Hned od úvodu nás Italové překvapili svou pohyblivostí a technickou zručností a zle nám zatápěli před pokutovým územím. K tomu se přidala nejistá hra obrany a už v 1. minutě (!) jsme lovili míč z branky - 0:1.

Tento gól nás nakopnul, kluci začali hru vyrovnávat a dočkali se vyrovnání. Valenta nekompromisní střelou vyrovnal - 1:1.

Ve druhém poločase se hra přelévala ze strany na stranu a to v ostrém tempu (na který jsme ve druhé utkání doplatili). Na konci druhého poločasu Italové zvýšili na 2:1 a s námi to vypadalo zle nedobře.

Naši kluci se semkli a začali makat na 200 % a najednou Italové nevěděli kam dřív skočit. Po jednom mnoha vybojovaných rohů centroval T. Píč a Saska vyrovnal - 2:2. V tuto chvíli se projevoval jižanský temperament nejen u hráčů, ale i u obecenstva , které vytvořilo skvělou kulisu.

Do konce zápasu zbývalo 5 min a kluci bušili do Italů s odhodláním zápas vyhrát. Nastřelili jsme zblízka brankáře a zdálky spojnici břevna s tyčí. Tři minuty  před koncem naše střídačka doslova vybuchla nadšením, když Valenta při svém typickém úniku prostřelil brankaře Valdasa - 3:2. Do konce zápasu už si kluci výsledek pohlídali.