Zápas: SK Mšeno muži "A" - SK Labský Kostelec

Tříškův "věšák", jasná penalta i červená karta

SPRAVEDLIVÁ REMÍZA

Mšeno: Bázler - D. Kolumpek, Vaněk, Grát, 47. Šledr - Tříška, 29. R. Kolumpek, Dvorný, Picek (90. Kováč) - Wasyliw  (83. Krúpa), Demen (46. Klouda).
     Kostelec: Polman - Moc, Melounek, Ondráček, Hovorka (88. Slaboch) - Driml, Vostřec, 43. Hruška (90.+2. Grundza), 90.+4. Vokáček - Doubek, Pajkrt.
     Branky: 84. Tříška z trestného kopu - 87. Pajkrt z penalty. Poločas: 1:1. Žluté karty: 2:1. Poločas: 0:0.

Bez distancovaného Mansfelda (dvouzápasová stopka za vyloučení v Byšicích) a s chutí odčinit těžkou porážku  0:4 tamtéž nastoupilo Mšeno proti ambicióznímu nováčkovi z Kostelce nad Labem. Hosté udivili v letošním přeboru výhrou 3:1 v Cítově a stejným poměrem pak zdolali ve 2. kole i rezervu Pšovky.

A skutečně, po úvodní neproměněné šanci Tříšky ze 4. minuty začal Kostelec vystrkovat růžky kvalitní kombinační hrou, když měl navrch zejména v záložní řadě. Přesto se dá o průběhu první půle říci - vyrovnaný stav.  Přesto minutu před přestávkou mohli jít hosté do vedení, ale domácí gólman Bázler byl proti, když předvedl znamenitý zákrok na brankové čáře.

Hosté "zlobili" i po změně stran, když si v 55. minutě musel Bázler pomoci dalším skvělým zákrokem, aby zabránil jistému gólu. Teprve pak se domácí začali probouzet a opláceli hostům rychlé protiútoky. Střele Romana Kolumpka z 64. minuty chyběly centimetry.

V 70. minutě se dostal do superšance kostelecký Doubek, ale naštěstí pro domácí mířil už v pokutovém území  nad Bázlerovu svatyni. O tři minuty později zahrála obrana hostí v tísni "malou domů" svému brankáři. Z rozehraného kopu však Tříškovu střelu hosté odvrátili na rohový kop.

Domácí se začali v závěru utkání více tlačit do útoku a v 84. minutě se dočkali. Po faulu před pokutovým územím si míč postavil Tříška a umístěnou střelou z kategorie "věšák" nedal Polmanovi šanci. Mšenu však nebylo souzeno vyhrát. O tři minuty později v pokutovém území nešikovně fauloval Šledr a ze správně nařízené penalty zajistil Pajkrt hostům cenný bod.

O závěrečný vzruch už v nastaveném se postaral hostující Vokáček, který nevybíravým zákrokem bez míče zkusil zezadu pevnost Tříškovy achilovky. Sudí Šubr bez váhání poslal provinilce pod sprchy.