Podzimní rozlučka s domácím pažitem byla pro Mšeno úspěšná

VALEŠ ODMÍTL REMÍZU

MŠENO: Hnízdil - Šledr, Grát, Brunclík, D. Kolumpek - Janouch (70. Valeš), 21. Dvorný, 68. R. Kolumpek, Tříška - Frič, 25. Mansfeld.
     VOJKOVICE: Heimrath - Homolka (10. R. Novák), 35. V. Král, P. Král, Hampejs - Berta, Portašík, Kuchta, 63. Simonics (66. O. Novák) - Rubáš (90. Šlampa), 56. Šimánek.
     BRANKY: 60. Janouch, 90. Valeš - 80. Šimánek. ROZHODČÍ: Hádek. POLOČAS: 0:0. ŽLUTÉ KARTY: 3:3.

V předposledním kole fotbalového přeboru Mělnicka zavítal na mšenský trávník celek Vojkovic. Už od prvních minut se hrál oboustranně svižný fotbal, v němž domácí měli zejména v první půli více ze hry.

Na konci první čtvrthodiny dostal šanci  Tříška, tradiční domácí exekutor trestných kopů. Rozhodčí Hádek dal pokyn, ale vzápětí hru přerušil pro nedovolený pohyb hostů ve zdi. To už byl Tříška v pohybu, přesně umístěnou střelou překonal Heimratha, ale gól nebyl uznán. Při repete poslal znovu Tříška míč na stejné místo, ale Heimrath vytlačil balón na tyč své branky (viz fotogalerie).

V závěru poločasu se začali osmělovat i hosté, kteří řadu míčů získávali dobrým pohybem zejména ve středu hřiště. Ve 30. minutě jim pokazil radost sudí Hádek, když dal na signál domácího asistenta a gól pro domnělý ofsajd vojkovického hráče neuznal.

Také druhý poločas probíhal za mírné převahy domácích, kteří se konečně dočkali. V 60. minutě se k míči dostal v pokutovém území Janouch a umístěnou střelou k tyči otevřel skóre. Mšeno poté nevyužilo několik dobrých příležitostí ke skórování, a to se mu vymstilo. Hosté totiž spoléhali na rychlé brejky, což se jim v 80. minutě vyplatilo, když Šimánek vyrovnal.

Už se zdálo, že zápas skončí smírně. V 90. minutě však  domácí Valeš převzal režii zápasu do svých rukou. Zatáhl míč po pravé straně, vtipně si vyměnil míč s Mansfeldem a  po jesličkách obránci hostů zblízka pojistil Mšenu tříbodový zisk.

V posledním podzimním kole hraje Mšeno na půdě lídra přeboru - FC Mělník. Zápas se hraje v sobotu 14. listopadu 2009 od 14 hodin.