Sudí Antoš upřel mšenskému týmu dvě jasné penalty

PROHRÁLI, ALE SE CTÍ

FK PŠOVKA MĚLNÍK B: Čech - 60. Šesták, Harant, Martinec, Olšiak - Matoušek (71. 80. L. Krejčík), M. Krejčík, Hyka (90. Buzalka),  Chytil  (85. Kočí) - 85. Kettner, Šmíd.
      SK MŠENO: Hnízdil - Šledr, Vaněk, Grát, 30. D. Kolumpek - Demen (80. Wasyliw), Janouch, R. Kolumpek, Tříška - Mansfeld, Frič.
     BRANKY: 10. Šmíd, 40. Kettner, 90. Hyka z penalty - 41. Frič. ROZHODČÍ: Antoš. ŽLUTÉ KARTY: 3:1. POLOČAS: 2:1.

Ve značně improvizované sestavě přijel mšenský tým na hřiště rezervy mělnické Pšovky. Zranění vystavila stopku Dvornému, Brunclíkovi, Karabáčkovi, Valešovi a Malému. Připočteme-li neúčast  kapitána Kříže (pracovní povinnosti) a (na hřišti) trenéra Havla (1zápasový trest za vyloučení v Nové Vsi), není divu, že na lavičce náhradníků se "tísnil" už jen dorostenec Wasyliw, který měl navíc v nohách dopolední utkání dorostu.

Přesto však Mšeno na svého soupeře vlétlo bez bázně, přišpendlilo ho před vlastní pokutové území a v prvních 9 minutách si připravilo hned tři dobré šance. O tu největší ho připravil rozhodčí Antoš, který nepochopitelně neposoudil zákrok domácího obránce na Friče zezadu a v malém pokutovém území jako penaltový. Otázkou je, za co už chce (dnes spíše nechce) pan rozhodčí Antoš pískat penaltu, tato byla podle mého názoru evidentní.

Jak už to (a nejen ve fotbale) chodí, vzápětí se potvrdilo okřídlené Nedáš - dostaneš. V 10. minutě rezerva Pšovky z prvního (!) nebezpečnějšího útoku zahrozila a Šmíd první (!) střelou na Hnízdilovu branku otevřel skóre. Studená sprcha... A mohlo být ještě hůř, kdyby Hykova střela z 20. minuty nezaduněla na břevně mšenské branky. Hosté přesto nesložili zbraně. Oklepali se z nejhoršího a i v improvizované sestavě přebrali inciativu zejména ve středu pole. Chybělo jediné - rychlejší a důraznější zakončení.

Jenže - pět minut před přestávkou přišel druhý úder domácích, kdy z nenápadné akce zakončoval Kettner a se Mšenem začínalo být zle. Naštěstí se vzápětí nechtěl Frič smířit s nepříznivým výsledkem a nebojácně vnikl do soupeřovy šestnáctky. Jeho první rána ještě skončila na tyči, při dorážce vymetl nechytatelnou bombou šibenici Čechovy svatyně.

Obraz hry se po přestávce moc nezměnil. Mšeno hrálo se soupeřem naprosto rovnocennou partii, místy mělo dokonce i navrch. Na konci první čtvrthodiny přišel druhý - pro hosty přímo osudový - verdikt sudího Antoše. Mansfeld byl evidentně uvnitř pokutového území faulován, ale rozhodčí vytáhl místo přestupku na hranici velkého vápna. Inu, když se chce, jde všechno, že?

Ač mělo Mšeno po většinu druhého poločasu optickou převahu, musel Hnízdil "čarovat", když v 75. minutě nejprve vyrazil Hykovu střelu a při dorážce vytlačil míč "očima" na svou levou tyč. Osud utkání se naplnil v poslední minutě, když se Šledr ve skluzu nechtěně dotkl míče rukou v pokutovém území a z  nařízené penalty stanovil Hyka konečný výsledek.

Přesto si hosté zasluhují za dnešní zápas velikánskou pochvalu. Dokázali i v narychlo poskládané sestavě být rezervě Pšovky rovnocenným a místy dokonce lepším soupeřem. Jenže několik dobrých příležitostí se neproměnilo, lavinu dobrých centrů posbíral výtečný hlavičkář domácích Martinec, o rozhodčím už byla řeč výše. Mšeno prohrálo, ale odešlo se vztyčenou hlavou.