NOVÁ VES VYUŽILA NABÍDKU

NOVÁ VES: Kocourek - Zrubecký, Jíša, Hemr,. Kolouch - Emmer (75. Kratochvíl), 78. Vokoun, Došek,49. J. Vancl (85. Hudeček) - Vlček, Horák.
     MŠENO: Hnízdil - Vaněk, 8. Kříž, 8., 50. Havel, D. Kolumpek - Grát, 90. R. Kolumpek, 50. Tříška, Šledr - 54. Frič (81. 90. Demen), 53. Mansfeld.
     BRANKY: 59. Horák, 61. Došek. ROZHODČÍ: Hádek. ŽLUTÉ KARTY: 2:7. POLOČAS: 0:0.

Zranění Petra Dvorného a pracovní povinnosti Marcela Janoucha nepustily tyto dva hráče k zápasu v Nové Vsi, kam Mšeno přijelo k zápasu 7. kola okresního přeboru Mělnicka. V základu opět nastoupil trenér Havel, který - jak se ukázalo později - patřil k hlavním postavám nedělního střetnutí.

Domácí začali pěkně zostra. Už v 6. minutě po centru z pravé strany hlavičkoval Vancl těsně vedle. O 3 minuty později měl velkou šanci také domácí Kolouch, ale ztratil kontrolu nad míčem. Hosté se poprvé osmělili v 18. minutě, kdy pěknou střelu Friče z 10 metrů vyrazil brankář Kocourek na roh. To byla pro mšenský tým znatelná vzpruha. Od těchto chvil viditelně přidal na obrátkách, začala se dařit kombinace a domácí jen s vypětím všech sil bránili čisté konto.

Ve 35. minutě pronikl mšenskou obranou, která byla v tu chvíli oslabena o ošetřovaného Vaňka (tržná rána nad levým okem), po pravé straně Emmer, jehož oblouček se zlehka dotkl břevna Hnízdilovy svatyně. Do přestávky mohli jít domácí do vedení, ale Vlčkovo bodlo po 40metrovém sprintu přeletělo Hnízdila i jeho branku.

Pět minut po přestávce přišel klíčový moment celého utkání. Běžný faul hrajícího trenéra Havla při souboji o  míč posoudil v neděli příliš úzkostlivý rozhodčí Hádek jako "žlutý". Protože mšenský trenér měl už jeden žlutý "vroubek" z 8. minuty 1. poločasu za nevhodný komentář k rozhodčímu, musel se poroučet pod sprchy. Hostům povolily nervy a výsledkem byly další tři žluté v rozpětí tří minut.

Přesilovku domácí brzy využili ke vstřelení dvou gólů v rozpětí dvou minut. Nejprve po pěkné kombinaci, kterou domácí vyšachovali hosty, Horák v 59. minutě otevřel skóre střelou do prázdné brány. Dílo mšenské zkázy  po zmatcích v jejich obraně dokonal o dvě minuty později Došek. Nová Ves byla na koni, a nebýt dvou zákroků Hnízdila kolem 70. minuty, asi by hosté utržili těžší porážku. Přesto měli v závěru dvě dobré šance, ale ani Roman Kolumpek, ani Jakub Vaněk nebyli úspěšní.

Co k tomu dodat? Je faktem, že zápas se rozhodčímu Hádkovi vůbec nepovedl. Zdaleka ne proto, že Mšeno (poprvé v soutěži) prohrálo. Ale mladý arbitr - snad ze strachu, aby se mu zápas nevymkl z rukou - byl až přespříliš úzkostlivý. Bazíroval na maličkostech, za něž uděloval žluté karty (např. při několika běžných soubojích o míč), a přitom mu unikaly podstatné věci. Markantním příkladem byla situace ve 2. půli z 1. minuty nastavení: Vaňkovi po faulu daleko před pokutovým územím sice správně poskytl výhodu, ale když se mšenský hráč s problémy probil až do vápna a tam byl zřetelně faulován, vytáhl přestupek až na místo, kde celá akce začala, tedy daleko před pokutové území domácích.

Výkon rozhodčího ovšem v žádném případě neopravňuje nikoho z hráčů Mšena, tím méně hrajícího trenéra Havla, aby jakkoli komentoval rozhodnutí sudího. Jeho puštěná "pusa na špacír" z 8. minuty první půle přišla mšenský celek setsakramentsky draho - bez pěti minut musel hrát celý druhý poločas o deseti lidech, a to se na obrazu hry projevilo téměř okamžitě. Protesty na adresu rozhodčího ještě nikdy a nikomu užitek nepřinesly. Přitom podle mého názoru Mšeno podávalo do doby karetního "festivalu" dobrý kolektivní výkon a jenom svou vlastní vinou se ze zápasu "odbouralo". Co na to domácí? Jen využili nabízenou šanci...