Proti odevzdanému soupeři si Mšeno znatelně vylepšilo skóre

KONEČNĚ PŘIŠLY I GÓLY

MŠENO: Hnízdil - Grát, Kříž, Havel, D. Kolumpek - Demen (52. Valeš), 40. R. Kolumpek, Tříška (79. Karabáček), Janouch - Mansfeld, Šledr (83. Malý).
     KLY: Brož - 47. J. Zelenka, P. Zelenka,. Šulc, Sobotka - Kohout, 62. Joachymstál, Lajn, Bursa - Kozák, 23. Demeter.
     BRANKY: 5., 37., 82. Mansfeld, 44. Šledr, 48. Tříška - 60. Kozák. ROZHODČÍ: Kudrna. ŽLUTÉ KARTY: 1:3. POLOČAS: 3:0.

Letošní soutěžní ročník nezahájilo Mšeno v bůhvíjaké střelecké pohodě. Stačí připomenout jednoduchou statistiku: k jedenáctibodovému zisku v prvních pěti kolech stačily tři výhry o jeden gól (dvakrát 2:1, jednou 1:0) a dvě remízy (0:0 a 1:1). Suma sumárum - 6 vstřelených a 3 obdržené branky. Střeleckou lavinu spustili domácí kanonýři až v 6. kole, kdy do Mšena přijel celek Kel. Domácí měl znovu problémy se sestavou. Byť se do základu vrátil Daniel Kolumpek, zranění z kralupské Čechie nepustilo na hřiště Dvorného a ani dalšího maroda Vaňka. A tak se do stoperské dvojice "nominoval" také trenér Zdeněk Havel.

Hosté, kteří se letos zatím pohybují velmi zřetelně v sestupových vodách (dosud zisk jediného bodu), ani ve Mšeně nepotvrdili zlepšení. Už v 5. minutě začal své sobotní galapředstavení Mansfeld, který usměrnil přesný centr Tříšky. Druhý gól Mšenu doslova "daroval" kelský brankář Brož, kterému míč vypadl z náruče, a znovu Mansfeld neměl problém skórovat. O sedm minut později hostující gólman sice vytáhl Tříškův trestný kop na tyč, ale z dorážky se Šledr nemýlil.

Domácím se vydařil i nástup do druhého poločasu. Ve 47. minutě "žlutě" fauloval J. Zelenka a Tříška z trestného kopu nedal Brožovi nejmenší šanci. Poté se domácí spokojili s vysokým vedením a povolili hostům občasné výpady ke své brance. Při jednom z nich v 60. minutě nastal sporný moment:.hostující Kozák vystřelil, míč zachytil Hnízdil na brankové čáře a vyrazil ho rovnoběžně s ní do pole, ale sudí odpískal branku. Rozhodčí Kudrna: "Byl to gól, proto jsem ho uznal."  Brankář Hnízdil: "Gól to rozhodně nebyl, míč nepřešel celým objemem brankovou čáru."

Touto kosmetickou úpravou skóre se mšenští hráči nezabývali a raději potrestali další chybu kelské obrany pátým gólem v 82. minutě. Jeho autorem byl znovu Mansfeld.

Jasná výhra nad snaživými, ale neškodnými hosty potěšila svou výší. Ve hře domácích byly momenty s dobrou kombinací a snahou o rychlý přechod do protiútoku. Dlužno podotknout, že ke spoustě výhodných situací přispěl chybující soupeř, kterému tentokrát více než citelně chyběli zranění a také potrestaní hráči za vyloučení v minulých zápasech.

V následujících třech kolech čekají na mšenský celek tři (!) zápasy na hřištích soupeřů - Nová Ves, Pšovka B a Dynamo Nelahozeves B. To proto, že si Mšeno vyměnilo pořadatelství zápasu 10. října s rezervou Pšovky. V tento den se ve Mšeně jede poslední finále MČR juniorů na ploché dráze. V tabulce se situace velmi vyrovnala. O první tři místa se dělí FC Mělník (remíza doma s Dyn. Nelahozeves B), Mšeno a Byšice (vyhrály 2:1) ve Vojkovicích.