Tříbodový zisk se proti libišské rezervě nerodil lehce

VÝHRU PEČETIL TŘÍŠKA

MŠENO: Hnízdil - Roman Kolumpek, Kříž, Brunclík (33. Demen, 89. Valeš), Daniel Kolumpek - Grát, Tříška, Dvorný, 48. Šledr - Frič (90.+2 Krúpa), 74. Radek Mansfeld.
     LIBIŠ B: Kratochvíl - Němec, 38. Eisner, Šerák, 23. Pazdera - 68. Surmaj (87. Urbanec),  Malík, 59. Josef Mansfeld, Vít (57. Mráz) - Moško (86. Balcar), Gerencsery.
     BRANKY: 10. Radek Mansfeld, 85. Tříška z penalty - 36. Pazdera. ROZHODČÍ: Kudrna. ŹLUTÉ KARTY: 2:4. POLOČAS: 1:1.

Zranění Jakuba Vaňka z domácího utkání před týdnem s Lobkovicemi se ukázalo vážnější, než se na první pohled zdálo, a tak trenér Havel vyřešil problém přesunem Romana Kolumpka na post pravého obránce a do základu zařadil i útočníka Friče.

Domácí zahájili svižně, ale za kratší konec provazu tahali nejprve hosté. Už ve 4. minutě vystrašil Hnízdila Němec, který poslal dalekonosný lob (naštěstí) nad břevno. O 4 minuty později se do dobré příležitosti dostal libišský kapitán Pazdera, ale Hnízdil mu radosti nepopřál.

V 10. minutě se naplnilo okřídlené Nedáš - dostaneš, když Radek Mansfeld potrestal zblízka "hrubici" libišské obrany. Hosté přesto nesložili zbraně, a protože měli mírně navrch zejména v běhavé záložní řadě, začali se dostávat do dobrých příležitostí. Jednu z nich ve 28. minutě zmařil Moškovi pozorný Hnízdil. Libiš se přece jen dočkala, když úspěšným střelcem byl ve 36. minutě její kapitán Pazdera.

Druhý poločas zahájilo Mšeno podstatně lépe a vynutilo si viditelnou územní převahu, které scházelo jediné - góly. Hosty držel nad vodou brankář Kratochvíl, kterému  navíc pomohlo v 57. minutě i břevno jeho svatyně po střele Tříšky z trestného kopu.

Následující minuty přinesly tvrdý boj o každý metr hřiště, přišly i žluté karty, ovšem ne vždy adekvátně k dění na hřišti. Sudí Kudrna někdy tahal až příliš úzkostlivě žluté karty za maličkosti, aby vzápětí velkoryse přehlédl likvidační faul bez žlutého varování. Už už se zdálo, že si oba celky rozdělí po bodu, když byl v 85. minutě faulován Radek Mansfeld v pokutovém území a z nařízené penalty zařídil Tříška tři body pro Mšeno.

Bylo to vydřené vítězství, které se narodilo z mnoha neproměněných šancí. Přesto si myslím, že bylo zasloužené. Zvláště ve druhé části hry jsme viděli dobré fotbalové momenty. V příštím kole se Mšeno podívá do Kralup, kde změří síly s tamní Čechií.