Poločas 0:1

Branky: Stejskal 3.

Sestava: Dohnalík - Novák, Chmelík, Ernst, Kummer - Chorouš, Zabilanský, Guttenberg, Valenta - Stejskal, Kolumpek (Pavlík).

Odveta se vydařila

Po měsíci jsme opět nastoupili k těžkému utkání na horké půdě v Obříství. Před měsícem jsme zde v pohárovém utkání prohráli. Nyní nás čekalo mistrovské utkání a oproti minulému zápasu jsme již měli ve svých řadách ostrostřelce Stejskala, který byl ústřední postavou zápasu. Bohužel pro zranění nemohli nastoupit Píč a  také Krátký a Chorouš nastoupili se zdravotními potížemi.

Obříství figurovalo v tabulce OP na 2. místě o 3 body za námi. Proto jsme zvolili taktiku důsledné obrany s cílem neprohrát. Od začátku jsme byli lepší a hlavně po levé straně provětrával domácí Valenta, ale bohužel se mu nedařilo dotáhnout akce do konce. Měli jsme i smůlu, protože jsme vstřelili 3 góly, ale nebyly nám uznány pro ofsajdy a faul, který viděl jen rozhodčí. Naštěstí se dokázal samostatně prosadit Stejskal a do kabin jsme šli s vedením 1:0.

Druhý poločas soupeř trochu otevřel hru a tlačil se více do útoku. To nám otevíralo okénka v obraně k brejkům. Herně se nám však již tolik nedařilo. Navíc Valenta neunesl nesportovní kritiku početného publika a odešel ze hřiště, místo něj nastoupil Pavlík.

Ještě předtím se soupeři podařilo po standardní situaci vyrovnat. Kluci však nesmírně bojovali a dokázali strhnout vedení opět na svoji stranu. Za stavu 2:1 soupeř podporovaný fanoušky neustále hrozil, ale my jsme s vypětím všech sil vedení ubránili a 3 minuty před koncem opět Stejskal pojistil naše vítězství.

Přestože se nám nedařilo herně, opět jsme na hřišti nechali srdce a zaslouženě zvítězili. Kluci byli možná nervozní z početného a hlučného domácího publika. Kromě excesu Valenty však všichni udrželi nervy na uzdě a zápas odehráli bez řečí.

Chtěl bych všem hráčům poděkovat za perfektní přístup a opět uděluji celému týmu 1.

Jen pro informaci: zápasy žáků v Obříství navštěvuje cca 80 - 100 lidí, což je 4x více, než chodí na áčko mužů ve Mšeně.