Tři body jsou doma, ale ruku na srdce: Tohle je fotbal?

ROZHODL SPORNÝ GÓL

Mšeno: Hnízdil - Vaněk, Hlavnička, Kříž (65. Grát), Brunclík - Tříška, D. Kolumpek, Dvorný, Janouch - Šledr, Guttenberg.
     Čechie Kralupy: Hubička - Trojan, Všolák, Koukolík, Mára - Hanousek, Grich, Sluka, Seifert - Bulva, Šolle (70. Kovář).
     Branky: 20. Guttenberg, 87. Janouch - 56. Bulva. Žluté karty: 1:1. Červená karta: 73. Grich. Poločas: 1:0.

V referátu z minulého utkání v Nelahozevsi s PTZ jsem napsal, že "... by na něj měli Mšeňáci co nejdříve zapomenout. Nezbývá než věřit, že mšenský tým v tomto složení bude v následujících utkáních schopen podat lepší výkon." V zápase s kralupskou Čechií snad jen úvodních 20 minut nasvědčovalo tomu, že Mšeno si napraví reputaci z nevydařeného zápasu v Nelahozevsi.

Domácí zahájili s chutí, konečně si začali přihrávat po zemi a vynutili si znatelnou územní převahu. Důsledným krytím soupeře a vyrážením proti míči získávali plusové body, které zúročil ve 20. minutě Guttenberg, když se k němu na malém vápně dostal míč po střele Dvorného, kterou Hubička stačil jen vyrazit. Vzápětí zahrozili hosté, když Hnízdil vytáhl pěknou střelu Sluky nad břevno.

Pak na dlouhé minuty navštívila mšenský stadion paní Nuda. Ani jeden tým si nebyl schopný přihrát ani na kratší vzdálenost. Zvlášť nemile to překvapilo u domácích, kteří se po vedoucím gólu vrátili ke svému stylu, mnohokrát nepřinášející vůbec žádný efekt - totiž k dlouhým nákopům nazdařbůh dopředu. V drtivé většině případů se jednalo o ztrátu míče, protože odkopy byly dílem nepřesné, dílem je vysocí zadáci Čechie bez problémů likvidovali. Hře Mšena chyběl jednak pohyb, ale především nápad, kterým by domácí přelstili svého soupeře.

Po přestávce hosté brzy pochopili, že domácí zrovna nehrají v optimální pohodě. Krátkými přihrávkami po zemi začali získávat půdu pod nohama a za čtvrt hodiny vyrovnali. Po nepřehledné situaci se hlavou zblízka trefil Bulva. Jenže poté se Čechie začala zabývat více než samotnou hrou výroky rozhodčího Pose, který v 73. minutě vytáhl červenou kartu Grichovi za kritiku své osoby.

Ani početní převaha však domácím příliš nepomohla. Začali sice kombinovat rychlejšími přihrávkami po zemi, ale přes snahu se do jejich hry stále více vkrádala křeč. Spása přišla tři minuty před koncem. Do míče se opřel Janouch, jeho střela se odrazila od břevna kolmo na brankovou čáru a sudí Pos odpískal gól. Ani autor těchto řádek nedokáže s určitostí říci, zda míč celým objemem překročil brankovou čáru, či nikoliv. Ale znáte to - branka platí, když ji rozhodčí odpíská.

Domácí podali ještě horší výkon než v Nelahozevsi. Hráli po většinu utkání na náhodu, naprostá absence kombinační hry ani nemohla přinést šance a s nimi i branky. Věřme, že za týden ve Vojkovicích předvedou mšenští hráči kvalitnější výkon.