Zápas: SK Mšeno A - Slovan Horní Beřkovice

Vedoucí Veltrusy doma rozdávaly, a tak Mšeno srovnalo krok

VÝSLEDEK LEPŠÍ VÝKONU

MŠENO: Hnízdil - Vaněk, Kříž, Hlavnička, 79. Brunclík - Tříška (89. D. Kolumpek), R. Kolumpek, Dvorný, Janouch - Wasyliw (55. Guttenberg), Šledr.
   HORNÍ BEŘKOVICE: Kysela - 65. Brůža, Herenčár, 29. Polák, Hurt - Jindřich, 9. Plicka (63. Němec), Šída, Nový - Čížek, 41. Husar.
   BRANKY: 5. Tříška z penalty, 35. Roman Kolumpek - 31. Čížek z penalty. ŽLUTÉ KARTY: 1:3. ČERVENÉ KARTY: 0:1. POLOČAS: 2:1.

Za ideálního počasí a na skvěle připraveném pažitu přivítali mšenští fotbalisté celek Horních Beřkovic. Hosté, byť jsou nováčkem v letošním ročníku, si v podzimním kole vedli velmi dobře. Nicméně, jarní nástup se jim vůbec nevyvedl, zatím nezískali ani bod, a tak ve Mšeně chtěli rozhodně bodovat.
   Domácí ovšem zahájili náporem a už v 5. minutě šli do vedení, když Tříška proměnil penaltu za faul brankáře Kysely. Tento úspěch Mšeno povzbudil a v průběhu prvního poločasu bylo lepším týmem. Domácí dobře kombinovali, zodpovědně bránili a chybělo jediné - další góly.
   Po necelé půlhodině hry začali vystrkovat drápky hosté, kteří začali získávat půdu pod nohama zlepšeným pohybem ve středu pole. Ve 31. minutě už bylo vyrovnáno, když Čížek vyrovnal z penalty. Mšenská odpověď však naštěstí přišla velmi brzy. Už o 4 minuty později se ve skrumáži nejlépe orientoval Roman Kolumpek a zblízka skóroval. Ale nechybělo mnoho, aby hosté šli do přestávky vyrovnali.  Ve 40. minutě však Hnízdil vytáhl proti dalekonosné střele parádní zákrok a nebezpečí zažehnal.
   Po změně stran hra upadla do slabého průměru. Ani jedno mužstvo nebylo schopné předvádět kombinační fotbal, na obou stranách chyběla přesnost přihrávek. Hosté navíc přišli o obránce Brůžu, který nešetrně srazil Dvorného. Ani početní výhoda domácím příliš nepomohla. Hosté byli i v deseti aktivnější, ale k pohotovému zakončení se naštěstí nedostali.
   V závěrečné čtvrthodině domácí pochopili, že hra na "zanďoura" by se jim nemusela vyplatit. Zpřesněním kombinace si začali vytvářet velké příležitosti, které však dokázali přímo ukázkově zahazovat v bezprostřední blízkosti Kyselovy branky.  Zejména Dvorného akce v 75. a 77. minutě přímo volaly po gólu. Jak už to na fotbalových trávnících chodí, málem se naplnilo ono okřídlené Nedáš - dostaneš. Míč z kopačky hostů čtyři minuty před koncem skončil po Hnízdilově vyběhnutí naštěstí těsně vedle.
   Lídr z Veltrus doma rozdával, pro remízu si přijela Viktoria Nelahozeves (2:2), a tak se Mšeno, které bylo na jaře stoprocentní, bodově dotáhlo. V příštím kole prověří síly Mšena rezerva v Libiši, zatímco Veltrusy budou bojovat o body na Čechii Kralupy.