Mšenským fotbalistům se nadmíru vydařil vstup do jarních odvet

V POKLIDU K VÝHŘE

TJ KLY: Brož - Zelenka, Veselý, Hulička, Sobotka - Matucha (57. Panis), Morávek, 52./88. Lajn, Hříbal - Joachymstál (46. Březina), Kutílek (68. Šrámek).
   SK MŠENO: Hnízdil - Vaněk, Kříž, Hlavnička, 80. Hlavnička, 77. Brunclík - Tříška (86. Grát), 27. Dvorný, Janouch, Roman Kolumpek - 70. Wasyliw (70. Daniel Kolumpek), 58. Šledr (65. Guttenberg).
   BRANKY: 13. Wasyliw, 50. Tříška. ŽLUTÉ KARTY: 1:5. ČERVENÉ  KARTY: 1:0. POLOČAS: 0:1.

Už druhý zápas v řadě na půdě soupeře absolvovali mšenští fotbalisté na zahájení letošního jara. Po těsné výhře v Lobkovicích zavítalo Mšeno do Kel, které v prvním jarním kole překvapivě plichtily na rezervě Dynama Nelahozeves. Jen na okraj: Mšeno tu v posledním zápase podzimu prohrálo 1:3. Domácí si tentokrát na Mšeno věřili a chtěli odčinit jednoznačnou prohru 0:3 z podzimního kola.

Nicméně již první minuty naznačily, že Kly to nebudou mít s kompaktním týmem hostí vůbec jednoduché. Celá obranná čtveřice, dobře dirigovaná Hlavničkou, si lehce poradila se všemi útočnými akcemi domácích. Ti se za celé utkání dostali do jediné vážnější šance až v 80. minutě, kdy Veselého hlavička lehce "lízla" zvenčí tyč Hnízdilovy branky. Jinak si mšenský gólman v utkání ani pořádně nezpotil dres.

Hosté vletěli do zápasu rovnýma nohama a už v 6. minutě byl Wasyliw ve velké šanci před Brožem. Ten však jeho střelu reflexívně vyrazil na roh. O sedm minut později se v pokutovém území nejlépe orientoval Wasyliw a netradičně - patičkou - otevřel skóre. Mšeno začínalo domácí přehrávat v záložní řadě, ale přes několik slibných akcí se skóre do přestávky nezměnilo.

Pět minut po poločase si Tříška po centru z rohového kopu naběhl na míč a hlavou zvýšil na 2:0. Hra pak postupně upadala do průměru. Domácí se sice snažili o zvrat, ale přes dobře bránící hosty se neprosadili. Navíc domácí záložník Lajn po první žluté v 52. minutě, kdy nešetrně zajel do Šledra, dvě minuty před závěrečným hvízdem velmi dobrého rozhodčího Junka "zboural" Hlavničku a šel předčasně pod sprchy.

Šest bodů z prvních dvou zápasů jara je znamenitá bilance. Protože Veltrusy dokázaly zvítězit v Čečelicích, dvoubodové manko trvá. V příštím kole Mšeno přivítá Horní Beřkovice, zatímco Veltrusy hostí Viktorii Nelahozeves.