Datum: 5.10.2008
Rozhodčí: Zárybnický

Poločas: 1:1.

Branka: Vágner z penalty.

Zápas lépe začali hosté a od první minuty zatlačili domácí na jejich polovinu, V těchto minutách podržel mužstvo dobře chytající Wasyliw. Přesto se Mšeno dostalo ve 20. minutě do vedení po pokutovém kopu, který s přehledem proměnil Vágner. Poté hra hostí odpadla a hra se obrátila Mšenští se častěji dostávali do vápna soupeře a hrozili více než v prvních minutách zápasu. Z brejkového nájezdu byl ve vápně faulován domácí hráč, který šel sám na brankáře, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Do poločasu mělo Mšeno ještě několik šancí, ale branku vstřelili pouze hosté.

Do druhého poločasu nastoupilo Mšeno s cílem vstřelit branku a váhy vítězství přesunout na svou stranu. Mělník nevěděl kam skočit a domácí se do soupeře přímo zakousli. Bohužel proti byl hostující brankář, který vychytal tutové šance Fryčovi a Bohuňkovi, a pokud stáli sami před brankou, nebyli schopni trefit branku. A jak se řiká, nedáš - dostaneš je pravdou. Hosté z ojedinělé akce přidali druhou branku, aby poté z pokutového kopu zvýšili náskok na 1:3.  I v této části hry měli šance jak Bohuněk, Fryč, tak střídající Saska, ale byli to opět hosté, kteří skorovali. První místo se vzdaluje, omluvou je pouze start 3 dorostenců za "A" mužstvo, kteří ke konci zápasu již neměli síly na zvrat utkání.  Na výsledku se podepsala nedisciplinovanost některých hráčů, kteří docházejí na tréninky a na zápasy, pouze když se jim náhodou zachce. Pokud se přístup těchto hráčů ještě změní, je pořád o co hrát, do konce soutěže je ještě dost času.

Z webu soupeře

Na utkání 5. kola okresního přeboru dorostu jsme zavítali na hřiště dobře hrajícího Mšena. Utkání se odehrávalo od  začátku v rychlém tempu a  na  obou týmech byla vidět chuť po vstřelení rychlé úvodní branky. Žádná z šancí na úvod  zápasu se však nezdařila uchytit jako gólová. Až přibližně ve 20. minutě  k údivu hostujících hráčů rozhodčí Zárybnický po jednom z běžných hlavičkových soubojů ve vápně dal domácím výhodu pokutového kopu. Ten s přehledem jeden z hráčů proměnil a  domácí se tedy  ujali vedení 1:0. Domácí se však neradovali dlouho, za necelých 5 minut bylo srovnáno, to když hostující útočník Hanzlík dostal míč do běhu, zasekávačkou obelstil obránce a  povedeným lobem z těžké pozice skóroval. Domácí útočníci měli do poločasu ještě několik slibných šancí, ale  buďto ztroskotali na  výborně  chytajícím brankáři, nebo mířili vysoko nad. Poločas proto tedy skončil  stavem 1:1.

Do druhého poločasu  nastoupily oba týmy ve stejném složení. Jako první zahrozili domácí, to když útočník Bohuněk ve vyložené šanci po rohovém kopu hlavičkoval sám před bránou těsně vedle. Nemohoucnost  domácích  využili hosté a potvrdili známé heslo „nedáš, dostaneš“. Po velmi dobře rozehraném rohu se  v malém vápně dostal  k hlavičce útočník Frýdl a  mezi rukama domácího brankáře dokázal skórovat, strhl tak vedení na stranu hostů. Domácí se snažili vyrovnat, ale opět selhali svou nemohoucností v koncovce a  skóre se znovu měnilo na druhé straně. Po vysunutí krajního záložníka Jelena, který měl hodně  prostoru a řítil se na bránu, na poslední chvíli zakročil domácí stoper a jinak než  faulem ve vápně  ho nedokázal zastavit. Kopala se  tedy penalta, kterou  Frýdl zaznamenal svůj druhý gól v zápase. Po tomto gólu se domácí psychicky složili a neměli už síly na obrat. Toho ještě po pár  minutách využil kanonýr  Hanzlík a svým druhým gólem v zápase upravil skóre na konečných 4:1 pro hosty, kteří po tomto klíčovém zápase  i nadále mají plný bodový počet. Nutno dodat, že v dnešním zápase hosty  podržel brankář  Fryc, jenž předvedl několik klíčových a efektivních zákroků.

Hostující tým vedl premiérově jako hlavní trenér Martin Kovář (asistent  trenéra -  pozn. redakce) a byla to pro něj zajisté povedená premiéra.
„Ze zápasu ve Mšeně jsme měli velké obavy. Mšeno se v tabulce pohybuje hned na třetí příčce s nejlepší obranou soutěže. V začátku utkání jsme měli s domácím týmem problémy, hlavně s útočníkem Jaroslavem Fričem. Ze začátku utkání jsme si vypracovali slibné šance, ale neměli jsme štěstí s koncovkou. Kdyby nebylo odpískané penalty, tak jsme prakticky soupeře nepustili k žádné vážnější situaci. V kabině jsme rozebrali poločas a do druhého jsme šli už s jasným cílem, nepustit soupeře do žádného gólového zakončení. Hodně nám pomohl druhý gól kapitána, ale myslim, že celý tým včetně golmana hrál vynikající utkání. I náhradníci podali výkon takový, který jsme očekávali. Závěrem bych chtěl říci, že jsem moc rád, že jsme toto náročné utkání zvládli a naplno bodovali. Nyní se budeme poctivě připravovat na náš další duel, který odehrajeme v Řepíně,“ řekl po zápase asistent trenéra Martin Kovář.