Poločas: 3:0.

Branky: Stejskal 6, Toan

Sestava: Dohnalík 1.5 - Valenta 2, Chmelík 2.5, Novotný 2.5, Tyle 2.5 - Chorouš 1.5, Zabilanský 2.5, Guttenberg 3.5, Stejskal 1 - Toan 2, Kolumpek 2 (Klučina 2, Martínek 2, Klučinová 3).

Tři body z horké půdy

Druhé vložené kolo nám přiřadilo soupeře z kategorie těžších - Liběchov. Bohužel jsme museli na poslední chvíli měnit nominaci k zápasu, když se k odjezdu nedostavili určení hráči. Naštěstí se nám podařilo sehnat hráče z našeho rezervního týmu a nutno podotknout, že si vedli velmi dobře.

Zápas jsme začali opatrně a čekali, s čím na nás vyrukuje soupeř. Dařilo se nám držet hráče domácích daleko od naší brány a začali jsme přebírat iniciativu.  Po pravé straně začal soupeře provětrávat Chorouš a dařily se mu centry do vápna, z nichž jsme však nic nevytěžili. Bohužel při jednom z centrů se zranil snaživý Kolumpek a už do hry nezasáhl.

Naštěstí máme Stejskala (i když se v tomto zápase rozjížděl pomaleji), který po samostatném úniku s přehledem zavěsil. Gól nás však neuklidnil a hráli jsme nepřesně, zvláště ve středu zálohy. Ani obrana neměla svůj den. Terén byl sice těžký a pršelo, ale tolik nepřesných odkopů jsem u nás dlouho neviděl.

Místo zraněného Kolumpka nastoupil Klučina, který svým důrazem vybojoval míč pro Stejskala a ten opět po samostatném úniku zvyšoval na 2:0. Do třetice míč vybojoval další hráč béčka - Martínek a byl to opět Stejskal, který uzavřel poločasové skóre na 3:0. Další šance neproměnili Toan, Guttenberg a Chorouš.

Do druhého poločasu jsme hráče nabádali, aby začali hrát více po zemi. Bohužel se to nesetkalo s pochopením a i nadále byla naše hra plná nepřesností. K vidění byly i hezké akce, ale bylo jich málo. Domácím v průběhu druhého poločasu odstoupili dva hráči a dohrávali v 9 lidech. Tak bylo jasné, že zápas je už jen otázkou skóre. To však zvyšoval jen Stejskal a jednu branku přidal Toan. Další množství šancí jsme nevyužili.

V závěru se soupeř dostal do gólové šance, kterou bravurně zlikvidoval Dohnalík za pomoci obránců. Musím pochválit hráče béčka, kteří v zápase nastoupili, a taky brankáře, který sice moc práce neměl, ale udržel koncentraci po celý zápas.

Pochvalu zaslouží také rozhodčí Milan Šesták, který si od začátku zjednal na hřišti respekt a utkání odřídil s přehledem.