Rozhodčí: Börner

DERBY V PŘÁTELSKÉM DUCHU

Mšeno: Parrado - Demen, J. Karabáček, Živný, J. Mansfeld, Bohuněk, Štráchal (45. Hrdlička),  Krúpa, Guttenberg, Koloc, Šledr.

Branky: 10. Krúpa, 28. Koloc, 69. Koloc - 20. Schönfeld, 81. Schönfeld.

Za hrstky přítomných příznivců, které ještě opustili Šledr a Guttenberg, kteří museli nastoupit za nespolehlivé dorostence, kteří se k utkání nedostavili, se hrálo místní derby. Česky řečeno "splácaná" sestava domácích nedávala moc nadějí na dobrý výsledek, ale opak byl pravdou. Již v 10. minutě zaútočil po křídle dobře hrající Krúpa a z jeho nepovedeného centru padla první branka domácích. Hosté odpověděli ve 20. minutě Schönfeldem, který dokázal vyrovnat a vrátit utkání na začátek. Do poločasu to byla pouze oboustraná kopaná, kdy se spíše bojovalo uprostřed hřiště. Až na 28. minutu, kdy Koloc perfektně trefil trestňák a posunul domácí blíže k vítězství (2:1).

Do druhého polačasu nastoupil lépe Řepín a při tlaku v 57. minutě chyboval brankář domácích Parrado (který při dvouměsíčním turné po Španělsku přibral několik kilo) a nekompromislně sejmul již při ztraceném míči hostujícího utočníka a rozhodčímu Börnerovi nezbylo nic jiného než písknout penaltu. Domácí brankář se ke své hrubce postavil čelem, napravil svou chybu a nebezpečí změny skóre nenechal dopustit. Rosenbaumovi, který hostoval v předcházející sezoně za Mšeno, penaltu skokem pardála chytil. V 69. minutě měl Koloc repete při trestném kopu, ale ten se mu nepovedl, a tak musel své umění ukázat až při pokutovém kopu v 73. minutě, nařízeném za ruku. Pokutový kop proměňuje se štěstím a zvyšuje stav na 3:1 Za zmínku stojí ještě uník Hrdličky, který šel sám na brankáře, ale trefil pouze pravou tyč. Poté hosté dali vše do útoku se snahou zápas vyrovnat. V 81. minutě se jim daří po nepřehledné situaci snížit opět Schönfeldem na 3:2 a v 88. minutě po rohovém kopu hlavičkují těsně vedle. To ale k vyrovnání nestačí, a tak si domácí připisují první tři body v novém ročníku mistrovské soutěže.