Datum: 14.6.2008
Rozhodčí: Stádník

Z tisku - Deník Mělnicka

Mšeno se s diváky rozloučilo výhrou

Mšeno / V posledním domácím utkání se sestupující Mšeno vytáhlo a po bojovném výkonu se rozloučilo s věrnými diváky vítězstvím nad Dolním Bousovem. Domácím vyšel úvod. Šledr osvědčil svůj čich na góly a po narážečce s Tříškou otevřel skóre. Na 2:0 zvyšoval Dvorný, který se po autovém vhazování proháčkoval do šestnáctky.

Pak sice hosté střelou zpoza šestnáctky snížili, ale poslední slovo v prvním poločase měli opět domácí. Po faulu na Čurdu si míč na značku pokutového kopu postavil Hnízdil a jako vždy neomylně rozvlnil síť za svého hostujícího kolegy – 3:1.

„Začátek zápasu byl z naší strany výborný. Šli jsme rychle do dvougólového vedení. Pak jsme sice inkasovali, ale ještě do poločasu jsme stihli dát třetí gól. Utkání jsme měli dobře rozehrané,“ shrnul první poločas domácí kapitán Jiří Guttenberg.

Také v úvodu druhé části byli domácí střelecky úspěšní. Guttenberg vypíchl na půlce míč a po rychlém protiútoku s Házem druhý jmenovaný zvyšoval už na 4:1.Pak ale Mšenští trochu polevili a dovolili soupeři snížit na rozdíl jediné branky. V závěru se ještě do velké šance dostal Dvorný, ale jeho lob skončil vedle.

„Ve druhém poločase fotbalovější hosté přidali na obrátkách, ale vyrovnat se jim nepodařilo. My jsme vycházeli ze zabezpečené obrany, kluci dřeli a hosty do vyložených šancí nepouštěli. Vyhráli jsme zaslouženě. Hosté byli fotbalovější, my zase bojovnější a to rozhodlo,“ dodal mšenský kapitán.

Mšeno – Dolnobousovský SK 4:3 (3:1)

Branky: Šledr, Dvorný, Hnízdil z PK, Háze – Šolc, Vynikal, Budínský z PK. Rozhodčí: Stádník. Diváků: 100. Mšeno: Hnízdil – Čurda, Kormoš, Karabáček (89. Havel), Tříška – Grát (83. Demen), Kolumpek, Guttenberg, Šledr – Dvorný, Háze (80. Krúpa).

Z webu soupeře

SK Mšeno - Dolnobousovský SK 4:3

Utkání prakticky kopírovalo poslední bídné výkony a výsledky, nedokázali jsme si totiž poradit na půdě posledního Mšena. Domácí do zápasu vlétli s euforií a už v 10. min. vedli 2:0, když zužitkovali dvě ze svých rychlých akcí. Naše ukoptěná hra byla bez nápadu a opět plná nepřesností, přesto jsme se zmohli na odpověď a Šolc krásnou ranou do šibenice snížil. Naše naděje na zvrat v první půli ale vzaly za své už za pár okamžiků, kdy domácí opět zvýšili na rozdíl dvou branek z penalty. Ve druhé půli jsme svůj projev mírně zlepšili, přesto to byli domácí, kteří po jednom z brejků zvýšili na 4:1. Další branky už padaly do sítě Mšena, které se začalo soustředit na obranu. Nejprve další šibenici vymetl Petr Vynikal a na rozdíl jediné branky snížil po faulu na Šolce Budinský z penalty. Více jsme toho nestihli, snad kdybychom polovinu druhého poločasu nehonili míč po plochodrážním oválu, mohli jsme dosáhnout i přijatelnějšího výsledku. Prohra to ale byla opět oprávněná, protože takhle blbě se prostě hrát nedá...