3 : 2

Datum: 24.5.2008
Rozhodčí:

Z tisku - Deník Mělnicka

Než se stačili diváci uvelebit, tahal brankář Hnízdil míč poprvé ze své sítě. Pouhých devatenáct sekund stačilo domácímu Tomáši Skopkovi, aby technickým lobem přehodil vybíhajícího gólmana – 1:0. Hosty ale rychlý gól nedeprimoval a Kolumpek donutil gólmana Finkouse k robinsonádě.

Hosté se snažili aktivní a sympatickou hrou plnou pěkných narážeček o vyrovnání, ale zapomínali na zadní vrátka. V 17. minutě se prosadil opět Tomáš Skopka mezi třemi obránci a pohodlně prostřelil Hnízdila podruhé.

Domácí rychlé vedení ukolébalo a hráči si začali myslet, že vítězství přijde samo. Už za tři minuty bylo sníženo. Po faulu na Kolumpka si míč na značku pokutového kopu postavil brankář Hnízdil a s přehledem svého kolegu v domácí brance překonal – 2:1. Domácí pak úplně vypadli z tempa a hosté vyrovnali.

Ve 26. minutě se ve vápně krásně uvolnil Guttenberg, ale jeho střela skončila nad brankou. O chvilku později zahrozil Šledr a Finkous zachraňoval u tyče pouze nohami.

Vyrovnání přišlo těsně před půlí. Pokutový kop za faul na Guttenberga proměnil opět Hnízdil a připsal si na své konto už čtvrtý gól v sezoně.

Druhý poločas byl ve znamení vynikajících zákroků obou gólmanů. Bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje. Střely Tomáše Skopky, Sankota a na druhé straně Janoucha gólem neskočily. Rozuzlení přišlo v 71. minutě. Po faulu na Reného Finkouse se z penalty nezmýlil ani domácí stoper Tichý – 3:2.

Hra se v následujících minutách přelévala z jedné poloviny na druhou a diváci se určitě nenudili. V 73. minutě se zaskvěl domácí gólman Finkous, když stačil nohama vyrazit střelu Kolumpka ze dvou metrů. Deset minut před koncem vysekl Finkous další vynikající zákrok, po rohu Dvorného vyrazil hlavičku Třišky. Na druhé straně ale stejně bravurně zasahoval Hnízdil při střelách Martina Skopky.

Tři body posunuly domácí Vysokou opět o trochu dál a záchrana je už na dohled. Mšeno prohrou téměř přišlo také o teoretickou šanci a po roce nejspíš sestoupí do okresu.

Vysoká – Mšeno 3:2 (2:2)

Branky: 1. a 17. T. Skopka, 71. S. Tichý z PK – 20. a 45. Hnízdil, obě z PK. Rozhodčí: Urbánek. ŽK: 2:4. Diváků: 150. Vysoká: J. Finkous – S. Tichý – Tichota, Možný (64. D. Řízek), Hlaváček (46. Sankot) – L. Fidrant, Brejša, Nový, M. Skopka – T. Skopka, R. Finkous. Mšeno: Hnízdil – Karabáček, Hlavnička, Brunclík, Tříška – Šledr, Janouch (72. Háze), Čurda, Kolumpek – Dvorný, Guttenberg.

Trenér Mšena i přes další prohru svůj tým chválil

Václav Řízek, trenér Vysoké: „Odehráli jsme důležité utkání. Vítězstvím jsme si hodně posílili naději na záchranu. Začátek nám vyšel jak z pohádky. Bohužel ale pak hráči zbytečně polevili a nechali soupeře ze dvou penalt vyrovnat. Druhý poločas už byl vyrovnaný, ale k nám se nakonec přiklonilo štěstí. Utkání jsme nezvládli psychicky. Je to v hlavách hráčů, kteří moc chtějí a pak se nedaří. Hráči se nenabízeli, nikdo nechtěl na sebe vzít zodpovědnost. Hostům už o nic nejde, a tak mohli hrát uvolněně, což bylo na jejich výkonu i herním projevu vidět.“

Jiří Gargel, trenér Mšena: „Chtěl bych mančaft pochválit za předvedenou hru, bojovnost a nasazení. Mohl jsem do základní jedenáctky konečně použít dva marody, Brunclíka a Janoucha, kteří napomohli ke kvalitě hry. Nezvládli jsme začátek. Domácí využili jedinou svou zbraň a vstřelili dvě branky po nakopávaných balonech za obranu, i když jsme na to hráče upozorňovali. Pak jsme domácí přehrávali kombinační hrou a ti museli naše nájezdy hasit jen za cenu faulů. To se jim vymstilo. Ve druhém poločase se naše hra ještě zlepšila a jen naše chronické neproměňování šancí nás stálo bodové ohodnocení. Za výkon si ho hráči zasloužili. Kluci odehráli dobrý zápas. Jsem rád, že nepodlehli zákulisním tlakům, které k nám celý týden prosakovaly z domácího tábora.“