Záchrana v soutěži se pro Mšeno začíná vzdalovat mílovými kroky

VE SKALSKU NÁM OTEVŘELI OČI

SKALSKO: Verner - Martinec, Vele (60. Zachrdla), Vltavský, Holoubek - Šťastný, Kvaisar, Svárovský, Řezáč - Svoboda (45. Světlík), Zimmermann (87. Turek)
MŠENO: Hnízdil - Karabáček, Kříž, Brunclík, Grát (60. Havel) - Háze (45. Guttenberg), Kolumpek, Tříška, Čurda - Šledr, Dvorný.
BRANKY: 52. Vele, 59. Svárovský, 65. Šťastný, 75. Kvaisar - 88. Hnízdil z penalty. POLOČAS: 0:0. ŽLUTÉ KARTY: 65. Šťastný - 21. Dvorný, 49. Šledr.

Po domácí porážce s SK Kosmonosy přijelo mšenské áčko do Skalska k prvnímu sousedskému derby v historii s touhou po plném bodovém zisku. A skutečně - už první minuty naznačily, že to hosté tentokrát myslí skutečně vážně. Už ve 2. minutě se ocitl v dobré šanci Dvorný, ale gól nedal. O 3 minuty později si Dvorný průnik zopakoval, domácí obrana si pomohla faulem, který však rozhodčí Berovič jako nedovolený zákrok neposoudil. Úspěšně neskončil ani nebojácný průnik Kolumpka ve 23. minutě, jeho akci odvrátili obránci Skalska na roh.

Po půlhodině se obraz hry změnil. Domácí začali mít navrch zvláště ve středu hřiště, a tak pro Skalsko přišly i šance. Ve 34. minutě skončil jejich lob naštěstí pro hosty nad brankou. O minutu později zlikvidoval Hnízdil "tutovku" Šťastného. Mšenský gólman "čaroval" v další akci domácích z 37. minuty.

Pokud si Mšeno dělalo o přestávce nějaké naděje na bodový zisk, optimistické úvahy vzaly brzy za své. V 52. minutě ve skrumáži proti první střele skvěle zasáhl Hnízdil. K odraženému míči se dostal nekrytý Vele a Skalsko vedlo. O pět minut později trefili domácí tyč a začali hosty jasně přehrávat. V 59. minutě se ve středu pokutového území pohotově uvolnil Svárovský a zvýšil na 2:0.

"Černé" minuty pro Mšeno pokračovaly i nadále. V 65. minutě udělal Šťastný kličku i osamocenému Hnízdilovi - 3:0. Posledním "hřebíčkem do mšenské rakve" se stal gól, který dal mladíček Kvaisar v 75. minutě. Kosmetickou úpravu skóre zařídil dvě minuty před koncem Hnízdil z penalty.

Co říci na závěr? Výsledek je s ohledem na bodový stav mšenského konta v I. B třídě krutý, ale dlužno podotknout, že naprosto spravedlivý. Ostatně přiznal to po zápase i trenér Gargel: „Průměrný zápas nevalné úrovně rozhodli domácí ve druhém poločase. Doplatili jsme na úzký kádr, na který jsem upozorňoval před sezonou. Chyběli zranění Pokorný a Hlavnička. To bylo vidět hlavně ve druhém poločase. Hráči mají v hlavách stres a strach a nejsou schopni vytvořit kvalitu odpovídající této soutěži. Zkazí i jednoduchou přihrávku nebo zpracování míče. Týmy nad námi také nebodovaly, tak je stále o co bojovat. Naděje umírá naposled. Kritiku snese snad jen Hnízdil, který proměnil druhou penaltu ve dvou zápasech a může dávat tréninkové dávky hráčům Slavie Praha, a Šledr, který za zápas naběhal velké množství kilometrů. Domácí využili našich čtyř zaváhání, což my prostě nedovedeme. Do pološancí se dostaneme, ale zakončení je slabé a nedůrazné.“

Nyní následuje "řepínský" víkend - v sobotu 3. 5. hrají rezervy, v neděli si to rozdají "áčka". Jak správně poznamenal trenér Gargel, ještě je stále o co hrát - ve hře jsou celkem 24 body. Hlavně nepropadat panice a pokusit se bodovat. Třeba proti ambicióznímu celku Řepína...

Text a foto: Karel Horňák