Kosmonosy dokázaly ve Mšeně s přehledem uhrát tři body

ORTEL VYNESL BRUNCLÍK

MŠENO: Hnízdil - Karabáček, Kříž, Brunclík, Hlavnička (51. Grát) - Háze (70. Havel), Kolumpek, Tříška (83. Guttenberg), Čurda - Dvorný, Šledr. Trenéři: Živný, Gargel.
KOSMONOSY: Kolínský - Janák (83. Kozma), Klepáč, Michalec, Bernard - Keszeg, Mosiurczak, Hlaváč, Tůma - Bernat, Knespl (72. Berghman). Trenér: Tichý.
BRANKY: 90.+1 Hnízdil z penalty - 52. Tůma, 53. Knespl, 84. Berghman. POLOČAS: 0:0. ŹLUTÉ KARTY: 67. Dvorný - 57. Bernat. DIVÁKŮ: 100.

"Zápas pravdy" - tak by se dal charakterizovat nedělní duel s celkem Kosmonos. A dlužno hned na začátku podotknout, že zápas ve vší nahotě odhalil veškeré nedostatky z předcházejících střetnutí. Už v referátu ze zápasu s Lužcem jsem napsal, že hra na jediného útočníka, kterým je maličký Šledr, postrádá jakýkoli smysl, není-li podpořena aktivní rolí záložníků. Znovu jsme viděli dlouhé nakopávané míče do prostoru, které bez nejmenších problémů sbírali zadáci Kosmonos před častokrát dobíhajícím Šledrem. Záložní řada - a přiznejme to se vší vážností - dosud nedokáže kombinovat především po zemi, utápí se často v neúčelných kličkách a ani přihrávky mšenských záložníků nenacházejí vždy svého adresáta. Pak se nikdo nemůže divit, že nepřicházejí ani šance, ze kterých by mohlo vzejít ohrožení soupeřovy branky. Všimli jste si dnes, že  si hostující gólman Kolínský ani nezpotil tričko? Tentokrát nešlo o proměňování šancí, ty totiž vůbec nebyly...

Sedm minut po přestávce vyrobil Brunclík hrubku, Tůma se kolem něj přehnal jako rychlíková lokomotiva - a hosté vedli. Aby toho nebylo málo, o minutu později si Brunclík fatální chybu zopakoval. Kosmonosy vedly 2:0 - a bylo po zápase. Na Mšeno padla "deka", hráči si nebyli schopni přihrát ani na malou vzdálenost, míč je nechtěl vůbec poslouchat. Kosmonosy nabízenou šanci přijaly, a nebýt jejich menší střelecké produktivity a zákroků brankáře Hnízdila, odešli domácí poraženi ještě výraznějším rozdílem.

Co dodat? Naděje umírá poslední, a proto je třeba zabojovat. Třeba se to za týden na Skalsku podaří...

Text a foto: Karel Horňák