Rozhodčí: Pixa - Hamšík, Machýček, delegát Lacina

Za herní nasazení v duelu s vedoucí Pšovkou se mšenští hráči nemusejí stydět, ale...

BODY  PROTEKLY SKRZ PRSTY

MŠENO: Hnízdil - Hlavnička, Kříž, L. Pokorný, Brunclík - Háze (75. Guttenberg), Tříška, Kolumpek, Čurda - Šledr, Dvorný.
PŠOVKA: Staněk - Žižka, Dvořák, M. Krejčík, Olšiak - Bárta, J. Pokorný,  Jiskra, Grabmüller (46. L. Krejčík) - Melounek, Tomášek.
BRANKY. 40. Čurda - 44. Jiskra, 82. Tomášek. ŹLUTÉ KARTY: 23. Kolumpek, 73. Dvorný, 84. Hnízdil - 10. Dvořák, 71. L. Krejčík. POLOČAS: 1:1.

K úvodnímu zápasu s vedoucím týmem B skupiny I. B třídy nevzhlíželo Mšeno s velkými nadějemi. Pšovka prošla podzimní částí soutěže bez většího zaváhání, a tak jsme byli zvědavi, zda pověsta leadera tabulky potvrdí i u nás ve Mšeně. Dlužno hned v úvodu poznamenat, že start do jarní poloviny soutěže nezastihl hosty v herní pohodě, ba právě naopak.

V první půlhodině domácí "jezdili po zadku", žádný míč pro ně nebyl ztracený a po oťukávacích úvodních minutách začali s favoritem hrát vyrovnanou partii. Ba co víc, přišly i slibné šance. Ovšem jak Šledrovi, tak i Tříškovi chyběl klid v koncovce. Naděje domácích mohly stoupnout ve 21. minutě po akci Dvorného, který získal před vápnem míč, prosmýkl se mezí dvěma obránci, vtipně obhodil bezmocného Staňka, ale jeho střelu zastavila tyč... Znovu se potvrdila stará pravda, že Mšeno se na každý gól strašně moc nadře.

Také hosté zahrozili, v 28. minutě se před Hnízdilem ocitl samotný Jiskra, který dal gól, ale rozhodčí byli proti kvůli ofsajdu. Přesto šli domácí do vedení. Pět minut před přestávkou odpískal sudí Pixa u postranní čáry faul. Míč si srovnal Pokorný a dalekonosným obloučkem, měkkým jak máminy peřiny, poslal balon přesně na hlavu Čurdy a ten už si hlavou věděl rady - 1:0. Vedení však domácí dlouho neudrželi. Po centru z pravého křídla se ve spletité situaci odražený míč dokutálel k Jiskrovi a ten se nemýlil.

Po přestávce hra upadla do podprůměru. Mšeno se snažilo rozhodnout zápas ve svůj prospěch, ale pozorná obrana Pšovky mu to nedovolila. O výsledku rozhodla 82. minuta. Při akci hostů šel Hnízdil v pokutovém území pro míč na zem a zdálo se, že ho má plně pod kontrolou. Po kontaktu se soupeřem, který rozhodčí Pixa neposoudil jako faul, se k míči dostal Tomášek a do prázdné branky rozhodl o majiteli prvních jarních 3 bodů.

Mšeno sehrálo smolný zápas. Proměnit dobré příležitosti v první půli, zápas by se vyvíjel asi jinak. Pšovka, byť vedoucí tým tabulky, byla v neděli rozhodně k poražení. Její výkon nebyl vůbec přesvědčivý a o to více mrzí, že o výsledku rozhodly dva "ušmudlané" góly. Ovšem i ty platí...

Za týden by se měli Mšeňáci pokusit o zázrak v Lysé, ovšem bude to hodně těžké.  Domácí Slovan je zatím na třetí příčce a vede trojici (dále Lužec a Řepín) 23bodových. Navíc je velmi nepříjemné, že dosud poslední Kosmonosy přehrály Vysokou 3:1, a tak Mšeno se krčí u samého dna tabulky.