Mšeno nedalo Kokonínu v poslední přípravě ani gól

PŘEDPREMIÉROVÉ TRÁPENÍ

Branky:
vlastní - Šilhánek 2, Štryncl, Mrklas.
Sestava: Hnízdil - Karabáček, Guttenberg, Pokorný, Hlavnička - Háze, Kolumpek, Dvorný, Čurda - Krúpa, Šledr. Střídali: Bázler, Kříž, Grát. Poločas: 0:2.

"Umělka" na Mělníku byla v sobotu svědkem posledního přípravného zápasu před jarním startem I. B třídy (neděle 30. 3. v 15 h proti Pšovce Mělník). Mšeno se utkalo s celkem Sokola Kokonín. Dlužno hned na začátku konstatovat, že generálka na mistrovské boje vůbec nesplnila očekávání - ani hráčů, tím méně trenéra Gargela (druhý trenér Živný byl na horách). Navíc se (pro trenéra naprosto nepochopitelně) ze zápasu omluvil Hynek Tříška, Brunclíkovi se ozvalo svalové zranění a místo zkoušení sestavy na první mistrák s Pšovkou museli zaskočit náhradníci.

Notně ospalý vstup do zápasu - hosté zahrozili už v 5. minutě - dost připomínal některé podzimní duely v I. B třídě. Hosté, účastník okresního přeboru Jablonecka, si zápas již od prvních minut náležitě užívali, hýřili pohybem a mšenskou obranu (zejména její střed) přiváděli často do úzkých. Kokonín mohl vést již v 10. minutě, ale Hnízdil pohotovým zákrokem zabránil nejhoršímu.

Pak se hra vyrovnala, Mšeno začalo zlepšenou kombinační hrou získávat půdu pod nohama, ale chybělo jediné - razantní zakončení a přesnější střelba. Ve 36. minutě se otevřel střed mšenské obrany jako vrata na zdymadle a hosté vedli. Aby toho nebylo málo, v závěrečných vteřinách první půle se totéž opakovalo v "bleděmodrém" - 0:2.

Po přestávce to dlouhou dobu vypadalo, že Mšeno brzy srovná krok. Na dlouhé minuty zavřelo hosty na jejich polovinu, ale kromě pěkné střely Hlavničky, která se lehce otřela o tyč, se ze spousty šancí neujalo vůbec nic.

V 73. minutě se Mšeno konečně dočkalo, ale ne vlastní zásluhou. Po teči ve skrumáži si jeden z kokonínských obránců srazil míč za  brankovou čáru.  O dvě minuty později mohl srovnat Šledr, ale z velikánské "loženky" zamířil těsně vedle.  Trest přišel o osm minut později. Bázler, který na posledních 10 minut vystřídal Hnízdila, špatně vyběhl a před kokonínským hráčem zůstala prázdná branka - 1:3. Závěr patřil jednoznačně hostům. V 86. minutě po krásné akci trefil Šilhánek hlavou tyč a dvě minuty před koncem potrestal Mrklas další mšenskou chybu - 1:4.

"Začínáme se vracet k chybám, které mužstvo provázely v podzimní části," smutně konstatoval po zápase trenér Gargel. "Dnešním utkáním naše mužstvo naprosto vymazalo některé výborné výsledky z předcházející přípravy."

Co dodat? Do startu jarní části I. B třídy chybějí už jen dny, a tak nelze očekávat zázraky. V souboji s Pšovkou, která je rozhodně aspirantem postupu, však Mšeno může jen získat...