Optimistické předpovědi vzaly za své už ve 3. a 18. minutě

SOUPEŘ NAD SÍLY MŠENA

DOLNOBOUSOVSKÝ SK: Borovička - Kalivoda, Budínský, Švec, Vynikal - Horák, Bíšek (46. Procházka), Kubeček (60. Kollátor), Kynčl (78. Kobrle) - Vacek, Šolc.
MŠENO: Hnízdil - Čurda, Pokorný (56. Sigmund), Kříž, Dvorný - Háze (35. Demen), Tříška, Kolumpek, Krúpa (46. Grát) - Guttenberg, Šledr.
BRANKY: 3. Kubeček, 18. Kalivoda, 28. Šolc, 54. Vacek - 79. Guttenberg. ŹLUTÉ KARTY: 12. Kubeček, 83. Kalivoda - 13. Dvorný. POLOČAS: 3:0.

Remíza s fotbalově silnou Ostrou naladila fanoušky, ale i mšenský tým na optimistickou notu, která ovšem vydržela pouhopouhé tři minuty. To když nešťastný Háze tečoval ve zdi střelu domácího Kubečka z trestného kopu před pokutovým územím a Hnízdil už byl bez šance. Hodně laciný gól místo aby hosty povzbudil k větší aktivitě, srazil je psychicky na kolena. Všude byli pozdě, vůbec se nedařily přihrávky, a to ani na kratší vzdálenost, úplně chyběl pohyb bez míče - zkrátka zbraně, které zdobily mšenský mančaft před týdnem proti Ostré.

A tak nebylo divu, že s chutí a především rychle hrající domácí začali Mšenu zle zatápět. Na hru mšenského mužstva by seděla slova Karola Poláka, bývalého fotbalového komentátora Čs. televize: "Naši chlapci idú ako spacie vozy..."  Pěknou kombinační hrou Bousov přiváděl do úzkých především obrannou čtveřici, v níž nastoupil Dvorný na místě levého obránce. Bohužel, tento tah se trenérovi Živnému příliš nepovedl, neboť právě po své pravé straně byli domácí daleko nebezpečnější. V 18. minutě vedli domácí už 2:0, když Hnízdil sice reflexívně vyrazil, ale nikým nekrytý Kalivoda se mohl mšenského gólmana zeptat: "Kam ji chceš?"

Na konci první půlhodiny bylo po zápase... Šolc sebral balon poměrně daleko od Hnízdilovy svatyně, ale dokázal se prokličkovat přes několik hráčů Mšena až do branky - 3:0. Teprve poté, kdy domácí znatelně polevili ve svém nasazení, se ke slovu dostali i hosté, ale chybělo jim důraznější zakončení.

O poločase trenér Živný mužstvo přestavěl. Ze hry stáhl mladého Krúpu, Dvorný  se posunul na levého záložníka, tedy místo, které mu evidentně "sedí" více, do hry naskočil i Grát a v desetiminutovce po změně stran se zdálo, že by mohlo dojít alespoň ke korekci nepříznivého výsledku

V 54. minutě však zopakoval Bousov jeden ze svých rychlých brejků, když po sólu zakončoval Vacek do prázdné branky. To už vypadalo na debakl, ale protože domácí neměli patřičný klid v koncovce, další branku už nepřidali. Měli dokonce výhodu pokutového kopu v 79. minutě po faulu Sigmunda. Umístěnou střelu Budínského však Hnízdil skvěle vyrazil. Z protiútoku se prosadili i hosté, když Guttenberg vtipně tečoval centr Tříšky hlavou do bousovské sítě.

Poslední příležitostí k zisku podzimních bodů bude za týden utkání s Bělou. Věřme, že se "dílo podaří" a Mšeno skončí podzim alespoň s desetibodovým ziskem...

Text a foto: Karel Horňák