Sedmou ztrátu v I. B třídě neustál trenér Borecký, byl odvolán

VÝHRA ZATÍM V NEDOHLEDNU

BEZNO: Holan - L. Korejza, Möbius, Bajer, Parýzek - Šámal (65. Gruncl), Podzimek (53. Kameš), Šubrt, M. Korejza - Kolařík, Kiceluk.
MŠENO: Hnízdil - Háze (65. Sigmund), Kříž, Brunclík, Grát (73. Havel) - Šledr, Tříška, Janouch, Kolumpek - Guttenberg, Pokorný.
BRANKY: 35. a 44. Podzimek, 17. Šámal, 19. M. Korejza - 27. Janouch. ŽLUTÉ KARTY: 20. Kiceluk, 37. Möbius - 19. Tříška, 30. Háze, 55. Sigmund, 58. Kolumpek. ČERVENÉ KARTY: 32. Kiceluk - 35. Tříška. POLOČAS: 4:1.

Zápasy, které hraje SK Mšeno v letošní I. B třídě, mají až na malé výjimky (Skalsko, Lužec) podobný průběh. Slušný začátek, ale brzký obrat k horšímu a dále přijde bezkrevný a odevzdaný výkon. Přitom první minuty ukazovaly na chuť hostí konečně něco udělat s dosavadním, pouze tříbodovým ziskem. Ale brzy se začali prosazovat hbití a běhaví domácí, kteří začali přivádět mšenskou obranu v němý úžas. Ani jeden z hostující obranné čtveřice si nevěděl rady s přímočarými nájezdy bezenského týmu, který sice nehrál nijak oslnivý fotbal (i domácí byli často nepřesní), ale na hosty to stačilo.

Bezno šlo do vedení už v 17. minutě, když Háze (zkoušený nemocným zubem) nestačil rychlostí na M. Korejzu, Hnízdil špatně vyběhl a pro Šámala nebyl problém doklepnout křížný centr do prázdné branky (1:0). O dvě minuty později bylo hostům ještě hůř, když Brunclíkovu "hrubici" potrestal Milan Korejza (2:0).

Přesto nemuselo být tak zle. Ve 26. minutě po přiklepnutí Guttenberga napřáhl k ráně Brunclík a málem odčinil své předchozí zaváhání. Jeho střela se však otřela jen o tyč Holanovy branky. O minutu později bylo hostům veseleji, když se Janouch dostal ve vápně soupeře k odraženému míči a špičkou kopačky usměrnil míč do bezenské svatyně (2:1).

Ve 32. minutě už hráli domácí o deseti, protože Kiceluk po žluté kartě ve 20. minutě tak dlouho bránil hostům v rozehrání, až mu rozhodčí Šťastný žluté varování zopakoval. Jenže, neuplynulo ani 5 minut, když si Tříška, potrestaný už v 19. minutě žlutou kartou za držení protihráče, pustil pusu "na špacír" a také on musel pod sprchy. Neomluvitelná chyba, Mšeno mohlo mít téměř šedesát minut početní převahu s možností korekce výsledku.

Ta přišla, ale na opačné straně... Hned po Tříškově vyloučení se domácím povedl rychlý brejk a Podzimek bez problémů zvýšil na 3:1. A aby toho nebylo dost, minutu před přestávkou podběhl Grát centr domácích a znovu Podzimek upravil na 4:1.

Druhý poločas byl slabým odvarem první půle. Domácí byli s výsledkem nadmíru spokojeni, mohli své vedení ještě zvýšit, zatímco Mšeno na zvrat nemělo.