Zápas: SK Mšeno Muži A - Slovan Horní Beřkovice

Rozhodčí: Šulc - Blahout, Driml

Poločas 1:1

Branky: Wasyliw 5, Kolumpek O.

Sestava: Miler - Kolumpek D., Šledr, Zabilanský, Tyle(70.Novák) - Matúšek, Kolumpek R., Dvorný, Kolumpek O. - Wasyliw, Guttenberg st.(59.Demen)

K prvnímu mistrovskému utkání jsme opět nastoupili bez našich 3 ofenzivních hráčů - Valenta, Guttenberg ml., Stejskal. V základní sestavě se objevil navrátilec z Mělníka Dvorný a vzhledem k absencím musel naskočit opět Guttenberg st.

Začátek utkání byl ovlivněn silným větrem, který měli v zádech hosté, ale v úvodních minutách jsme byli nebezpečnější my. To se potvrdilo ve 13.minutě, když Guttenberg st. vyslal do úniku Wasyliwa, který se nemýlil 1:0. Pak aktivitu převzali hosté a zle zatápěli domácí obraně. Ta pracovala spolehlivě a tak se hosté dostali ke střelám z dálky, se kterými si poradil Miler. Přesto se hostům povedlo vyrovnat po bleskovém výpadu do otevřené obrany 1:1. Do konce poločasu byli hosté lepším týmem.

O přestávce jsme si řekli, že musíme zlepšit nahrávky ve finální fázi a více držet míč. Od začátku druhé půle jsme byli mnohem pohyblivější a hosty už jsme nenechávali tolik hrát. Do vedení jsme se dostali po chybě hostujícho obránce, kterému vypíchl míč Guttenberg st. a předložil nahrávku Wasyliwovi 2:1. Bohužel se Guttenberg st. při této akci zranil a musel střídat. Než se tak stalo, povedlo se hostům bleskově vyrovnat, když jsme nepokryli hráče ve vápně 2:2. Tato situace nás nepoložila, ale naopak jsme zvýšili aktivitu a po chvíli strhnul vedení na naši stranu Ondra Kolumpek 3:2. To nám nestačilo a na hosty se valil jeden útok za druhým a padaly krásné branky, které střílel dnes neudržitelný Wasyliw. Poslední gól na 6:2 by mohl směle aspirovat na gól roku.

Po první půli by na nás asi vsadil málokdo, ale ve druhé půli jsme předvedli výborný kolektivní výkon, ve kterém vyčníval 5ti gólový Wasyliw, a zaslouženě bereme 3 body.