Zápas: SK Labský Kostelec - SK Mšeno A muži

Rozhodčí: Jahoda - Princ, Horvát

Poločas 0:0

Branka: Hakl

Sestava: Hnízdil - Kolumpek D., Zabilanský, Kolumpek R., Šledr - Valenta, Kolumpek O., Guttenberg ml., Tyle(43.Demen, 85.Guttenberg st., 90.Zajíc) - Wasyliw, Hakl

Jarní výsledky Kostelce budily respekt a tak jsme k tomuto utkání také nastoupili, s respektem. Opět jsme museli měnit sestavu a ve velkém horku jsme začali poměrně opatrně. Hra postupem času dostávala poměrně slušné tempo, ale přesto se odehrávala především ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách. První jsme zahrozili my, když centr Valenty Wasyliw nasměroval hlavou pouze do břevna. Domácí odpověděli také šancí, ale zakončili nad Hnízdilovu branku. Zlomový moment zápasu přišel v době, kdy jsme podle mého soudu byli lepším týmem a získávali jsme převahu. Tím momentem byl střet domácího obránce s Valentou ve vápně domácích, po kterém Valenta upadl, ale penalta se nepískala. Hra se dostala na půlící čáru a frustrovaný Valenta řešil narážky domácího hráče na simulaci slovy "drž hubu ty zmrde" Protože hra se už mezitím přesunula na polovinu hřiště a rozhodčí podle zápisu slyšel údajně pouze "ty zmrde", vztáhl si to na svou osobu a Valentu vyloučil. I když to Vašek řekl opravdu hráči soupeře, jeho reakce byla nepřiměřená a naprosto zbytečná. My jsme tak od 27. minuty museli hrát v 10ti, což naše šance na úspěch velmi snížilo. Domácí se do poločasu nemohli srovnat s tím, že hrají přesilovku a my jsme se ve zbytku první půle vcelku  v pohodě ubránili.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivněji, ale přesto se nám dařilo obětavou hrou všech hráčů držet domácí v uctivé vzdálenosti od naší branky. Snažili jsme se podnikat i výpady do obrany domácích, ale vždy nám kousek chyběl, abychom akci dotáhli do konce. Když to vypadalo, že jsme největší tlak domácích ustáli, přišel rychlý průnik domácích po levé straně a zakončení na bližší tyč 1:0. Nám se naštěstí podařilo téměř okamžitě odpovědět, když se po zaběhnutí za obranu prosadil Hakl 1:1. Ve zbytku zápasu už jsme se s vypětím všech sil ubránili a dovedli zápas k penaltovému rozstřelu, kde nám už asi ty síly chyběly a taksi bod navíc připisují domácí. Po průběhu zápasu asi zaslouženě. Vyloučení domácího hráče na konci zápasu už vůbec nic neřešilo.

Dnešní zápas nejvíc ovlivnilo vyloučení Valenty, které já vidím jako chybné, ale na druhou stranu je jasné, že takhle se nereaguje ani na soupeře a že se musíme mnohem víc ovládat. Nakonec musíme být rádi za bod, který kluci doslova vydřeli a myslím, že byl za naši snahu a bojovnost naprosto zasloužený. Domácí mají hodně mladý tým, který je velmi pohyblivý a technicky dobře vybavený. Přesto věřím, že pokud bychom zápas odehráli kompletní, mohli jsme získat víc.