Zápas: Merkuria Lobkovice - SK Mšeno A muži

Rozhodčí: Švancara - Stibůrek, Dudok

Poločas 1:1

Branky: Valenta 2, Guttenberg ml.

Sestava: Hnízdil - Kolumpek D., Zeman, Zabilanský, Šledr - Valenta, Stejskal, Guttenberg ml., Demen(67.Hanuš) - Wasyliw, Hakl(84.Guttenberg st.)

K utkání na půdě Lobkovic jsme zajížděli díky omluvenkám na poslední chvíli v dosti pozměněné sestavě. Ale i Lobkovice nyní bojují s poměrně širokou marodkou a neúčastí svých hráčů a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas o 4.místo v tabulce(pro nás druhý během 1 týdne)

My jsme do zápasu vstoupili aktivněji a v rychlém sledu jsme si vytvořili 2 nadějné brejky, ale scházela  nám přesnost ve finální fázi. Pak jsme se nechali nesmylsně rozhodit několika rozhodnutími sudího a ke slovu se začali dostávat domácí, ale ti se k přesnému zakončení naštěstí také nedostali. Do vedení jsme se tak dostali my, když se z hranice vápna přesně trefil Valenat 0:1. Bohužel místo aby nás to nakoplo, tak jsme během chvíle umožnili domácím po individuální akci vyrovant na  1:1 a rázem to byli oni, kdo měl víc ze hry a vytvářeli si další šance, které naštěstí neproměnili. Ale i my jsme měli několik dalších náznaků šancí, které jsme bohužel nedotáhli. Do kabin se tak šlo za remízového stavu.

Do druhé půle jsme vstoupili s větrem v zádech a nutno přiznat, že to bylo hodně znát a najednou byla převaha jednoznačně na naší straně. Domácí se sice tlačili na naši polovinu, ale nám nedělalo žádné problémy jejich akce zastavovat už v samém zárodku a sami jsme naopak hrozili z rychlých brejků, z nichž jsme dva během 5ti minut dokázali proměnit, když se prosadil Valenta 1:2 a v krátkém sledu Guttenberg ml. 1:3. Další 3 brejky jsme bohužel zazdili. Domácí už neměli v podstatě žádné šance, ale přesto se jim podařilo 6minut před koncem snížit po nenápadné akci 2:3. To bylo naštěstí z jejich strany vše a my jsme se tak mohli radovat ze 3 bodů.

Nakonec se jako rozhodující faktor ukázal vítr, který první poločas pomáhal domácím a druhý poločas nám. Podle mne jsme si s tím dokázali mnohem lépe poradit my a zaslouženě tak bereme 3 body.