Zápas: SK Mšeno A muži - SK Labský Kostelec

Rozhodčí: Stibůrek - Eder, Němeček

Poločas 4:0

Branky: Hakl 3, Guttenberg ml. 2, Kolumpek R. 2

Sestava:  Hnízdil - Kolumpek D., Zeman, Zabilanský, Šledr - Valenta, Kolumpek R., Kolumpek O.(Tyle), Stejskal(Demen) - Guttenberg ml., Hakl(Wasyliw)

Po 3 prohrách v řadě jsme potřebovali už nutně bodovat. Proto pokyn pro tento zápas byl naprosto jasný. Od začátku hrát aktivně, s maximálním nasazením a vybojovat 3 body.

Tato taktika nám ale ne úplně vycházela. Nasazení bylo sice znát, ale herně to nebylo úplně ono a dokonce bych řekl, že v prvních 20ti minutách byli hosté o něco nebezpečnější. Přesto jsme se nadále snažili o aktivní hru a postupem času jsme se začali prosazovat čím dál víc. Branku se nám ovšem nedařilo vstřelit ani z vyložených šancí. Když už do poločasu chybělo pouhých 9 minut udeřili jsme po rohovém kopu, kdy si na zadní tyči naskočil Guttenberg ml. 1:0. Ihned po rozehrávce jsme vytvořili ukázkový presink, kdy jsme hosty obrali o míč a Hakl zvyšoval na 2:0. Ale to nám stále nestačilo a o 2 minuty později napřáhl ze 25 metrů Kolumpek R.  a bylo to 3:0.  Pětiminutovku hrůzy pro hosty završil Hakl 4:0.

Ve druhé půli už se utkání jen dohrávalo, protože hosté již zcela rezignovali a my jsme se navíc prosadili hned po přestávce opět po rohovém kopu Guttenbergem ml. 5:0. Od té doby jsme znatelně zvolnili a umožnili jsme soupeři několik velmi dobrých šancí, které vychytal Hnízdil nebo hostující hráči zamířili zcela mimo 3 tyče. Do konce utkání jsme přidali ještě další 2 branky a utkání jsme dovedli do vítězného konce.

Už ve čtvrtek na tréninku jsem z týmu cítil odhodlání uspět a věřil jsem ve výhru. Jsem rád, že se moje předtucha vyplnila a že se nám podařilo získat 3 body. Od začátku zápasu jsme šli sebevědomě za svým cílem, který jsme splnili. Naše výhra se nerodila lehce, ale nakonec byla naprosto zasloužená. Těší mne, že jsme zlomili sérii neúspěchů a vrátili jsme se na vítěznou vlnu.