Rozhodčí: Štolba - Eder, Stibůrek

Poločas 0:0

Branky: Valenta 2, Závěšický, Guttenberg ml.

Sestava: Hnízdil - Kolumpek D., Zeman, Brož, Tyle(60.Závěšický) - Valenta(85.Demen), Kolumpek R., Kolumpek O., Šledr - Guttenberg ml., Hakl

Dnes jsme chtěli navázat na povedený výkon v Počaplech. Lobkovice však pro nás byla, kvůli roční absenci v OP, velká neznámá. Jejich tým byl doplněn zkušenými hráči a také jejich dosavadní výsledky budily respekt. Přesto jsme šli do utkání s tím, že se pokusíme dostat Lobkovice pod tlak, donutit je k chybám a vyhrát za 3 body. Začátek utkání nám vyšel podle představ, byli jsme aktivnější, ale vyloženou šanci jsme si nevypracovali, protože obrana hostů pracovala spolehlivě. Pak se začala hra vyrovnávat a začali se osmělovat i hosté, kteří po jednom z rychlých průniků zakončovali těsně vedle a po chvíli orazítkovali po standartní situaci tyč Hnízdilovy branky. Naše hra byla v této fázi dost zbrklá a nepřesná. Přesto jsme si vytvořili velkou šanci, když na golmana hostů nevyzrál v samostatném nájezdu Hakl. Těsně před půlí přišla průtrž mračen a tak byla první půle o 3 minuty zkrácena.

O přestávce jsem se snažil kluky uklidnit a zdůrazňoval jsem, že si musíme více věřit a hrát víc kombinačně. Na hřišti jsme sice opět působili o něco živějším dojmem, ale museli jsme se neustále mít na pozoru před nebezpečnými výpady hostů. Naštěstí nám to hosté sami ulehčili, když vyprodukovali zbytečný faul ve vápně a Valenta se z penalty nemýlil - 1:0. O dvě minuty později bylo ještě veseleji. Hakl si povodil obránce hostů, kteří ho těsně před vápnem zastavili jen za cenu faulu a Valenta opět mířil přesně - 2:0. V té době jsme ovládli hřiště, ale další šance jsme nevyužili a tak přišel trest. Hosté vytáhli hru a 9 minut před koncem snížili - 2:1. My jsme ale naštěstí hned reagovali, když se po opakovaném centru prosadil Závěšický - 3:1. A když se o chvíli později prosadil na přední tyči Guttenberg ml.       - 4:1, bylo rozhodnuto, že 3 body zůstanou doma.

Musím se přiznat, že jsem čekal naše vítězství, ale představoval jsem si ho mnohem jednodušeji. Lobkovice mě však překvapily, protože mají velmi dobře poskládaný tým a tak je nakonec z vítězství "povinného" vítěství "velmi cenné". O to víc jsem rád, že se nám to podařilo a vyhráli jsme za 3 body. Dnes opět celý tým, i když se tolik nedařilo, odmakal zápas naplno. Musím však vyzdvihnout výkon našeho nejmladšího hráče - Ondry Kolumpka. Bylo ho plné hřiště a odehrál opravdu skvělý zápas.