Rozhodčí: Zuskin

Poločas 0:4

Branka: Šesták

Sestava: Gorol - Gregor, Novák, Jelen, Karabáček - Štamfest, Labuť, Kolumpek, Sláma - Šesták, Seres

V této dohrávce podzimní části jsme přivítali na svém hřišti druhý tým tabulky. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký a kvalitní protivník, ale věřili jsme v naše schopnosti s tím, že dokážeme navázat na svou skvělou sérii. Od začátku jsme chtěli na hosty aktivně vlétnout, ale byli to naopak oni, kdo začal diktovat tempo utkání od první minuty. My se bránili jak jen to šlo, ale soupeř nás kombinační hrou přehrával. Pro nás byl začátek jak z hororu, když ve 4. minutě dalekonosnou střelu vyrazil Gorol před sebe, kde míč doběhl útočník hostů, kterého Gorol podrazil a byla z toho penalta, kterou zkušeně hostující hráč proměnil - 0:1. I po brance jsme se na hřišti spíše hledali, hosté si s námi dělali co chtěli, po krásných kombinacích se dostaváli na dostřel naší branky. V 15. minutě si vybral slabší chvilku Gorol, když nepříliš prudká střela mu prošla mezi nohama až do branky - 0:2. Tato chyb srazila naše sebevědomí ještě níž. Naše hra byla nepřesná, bez důrazu a dělali jsme chybu za chybou. Ve 25. minutě jsme kopali přímý kop, který ale hosté zachytili a z rychlého protiútoku hostující záložník táhlou střelou zvýšil skóre - 0:3. Nutno dodat, že naši obránci mu dali dostatek času si střelu připravit. Hosté nadále hráli pohledný fotbal a vytvářeli si šance. Další z nich proměnili ve 36. minutě kdy si další slabou chvilku vybral Gorol, když před střelou jen poklekl a ta proskočila vedle něj přímo do středu branky - 0:4. V tu chvíli jsme byli opravdu zralý na ručník. Úlevou pro nás bylo odpískání konce poločasu. Z naší strany stojí snad za zmínku jen přímý kop za stavu 0:2, kdy Labuť trefil břevno hostující branky.

V kabině jsme důrazně promluvili k hráčům, že takhle se hrát nedá, a že v druhém poločase nemáme již co ztratit a tak zkusíme na hosty vlétnout. Jenže tato slova se jakoby příchodem na hřiště z kluků vytratila. Hosté si dál hráli svojí hru, nám toho moc nedovolovali, a když už tak naše akce skončili na obraně hostů. Skóre se opět měnilo v 55. minutě kdy se po špatné komunikaci obrany s Gorolem dostal k míči útočník hostů a ten pohodlně skóroval do opuštěné branky - 0:5. My se do nějakých větších šancí nedostávali, neboť jsme se hlavně bránili útokům soupeře. Jelikož jsme dělali chybu za chybou, dostával se do nebezpečných šancí pořád soupeř. Tu další proměnil v 63. minutě a skóre bylo 0:6. Poté už soupeř trochu polevil a tak přišla naše šance, kdy v 74. minutě po rohovém kopu vstřelil Šesták alespoň čestný gól - 1:6. Své vedení mohl ještě navýšit v 80. minutě opět z penalty, kterou ale tentokrát Gorol zneškodnil. Poté se utkání v klidu dohrálo a my si tak připsali po 8. zápasech porážku.

Dnes jsme narazili opravdu na silného protivníka, který se prezentoval skvělým fotbalem. Dovolím si tvrdit, že proti lepšímu týmu jsme dosud nehráli. Bohužel jsme mu ale vítězství i dost ulehčili vlastními hrubými chybami. Nemůžeme si dovolit kupit takových chyb, protože takhle kvalitní soupeř je nemilosrdně trestá. Teď nás čeká konečně zimní pauza, kde si odpočineme a na jaře na to vletíme znova. Po podzimní části figurujeme na krásném 6. místě což je oproti posledním ročníkům velký úspěch. Na jaře se ale budeme snažit svou pozici ještě vylepšit. Vím, že tento tým na to má.