Rozhodčí: Petýrek

Poločas: 0:2

Branky: Martínek, Sláma 3x

Sestava: Gorol - Gregor,Novák,Jelen,Karabáček - Dvořáček,Kolumpek(70. Štamfest), Labuť,Martínek - Sláma(90. Kollárik), Šesták(47. Demeter)

Dnes jsme přijeli na horkou půdu do Hovorčovic, kde jsme chtěli potvrdit výhru nad Chotětovem, ale věděli jsme že to nebude lehký zápas. Do zápasu jsme nastoupili aktivně a byli jsme lepším týmem. A v 8. minutě jsme to potvrdili, kdy se po krásné přihrávce Kolumpka prosadil Martínek - 0:1. Po vstřeleném gólu ale přišel útlum a hrát začali domácí. My jsme začali kupit chyby v rozehrávce a domácím jsme nabízeli velké šance. Jenže v bráně stál skvělý Gorol, který všechny šance domácích pochytal a držel tím naše vedení. Jak otřepané bývá pravidlo nedáš - dostaneš jsme ukázali ve 44. minutě kdy se po centru Martínka nádherně do šibenice trefil Sláma a do kabin jsme tak šli za stavu 2:0.

O pauze jsem upozorňoval hráče, že vedení 2:0 je ošidné, a že na domácí musíme od začátku druhé půle vlétnout a hlavně udržet nervy na uzdě. To se nám trochu vymklo z rukou, když v 50. minutě byl sporně vyloučen Dvořáček. Jednalo se navíc o faul domácího hráče, který navíc poté ale nasimuloval údajné ublížení Dvořáčkem a za přispění domácí lavičky dostal náš hráč druhou ŽK. Jestli si někdo myslel, že nám vyloučení vezme vítr z plachet, tak byl na omylu. Na domácí jsme vlétli a i v 10ti hráčích jsme byli jasně lepší. V 58. minutě přišel ve vápně faul od domácího brankáře na Martínka a následný pokutový kop proměnil Sláma - 0:3. Poté se i s přispěním domácích na hřišti přiostřilo a k vidění bylo vidět pár faulů, ale některé hlavně od domácích nebyly potrestány kartou. My se však už vyprovokovat nenechali a sami jsme udeřili v 68. minutě kdy Sláma po kličce obránci pohodlně zakončil podél brankáře a vstřelil hattrick - 0:4. Domácí se poté trochu vzpamatovali a po nedorozumění vstřelili v 78. minutě gól - 1:4. My si vedení ale bezpečně hlídali. V 87. minutě přišla ještě sporná penalta pro domácí, kdy po domnělé ruce Jelena, kterou viděl snad jen rozhodčí přišlo snížení na 2:4. Utkání se pak už jen dohrálo a my si připsali cenné vítězství.

Utkání s Hovorčovicemi bývá vždy hlavně od domácích až moc vyhrocené. Oni totiž domácí moc fotbal hrát nechtějí a spíš jdou do hry s cílem ublížit protihráčům. K tomu musím přidat nátlak od domácí lavičky na rozhodčího, který trestal každý náš zákrok žlutou kartou a domácím za celý zápas udělil jen tři. Nemůže se poté divit, že se mu na hřišti kluci pokopou, když ošklivé zákroky domácích se bojí potrestat.