Zápas: Sokol Kostomlaty - SK Mšeno dorost

Rozhodčí: Šafránek

Poločas 1:1

Branky: Novák, Martínek

Sestava: Gorol - Gregor, Novák, Jelen, Karabáček - Demeter, Martínek, Šesták, Dvořáček - Kollárik, Sláma

Povzbuzeni výhrou z minulého utkání jsme nastupovali do tohoto zápasu s touhou získat 3 body, i když jsme věděli, že to nebude nic jednoduchého. Prvních 20 minut jsme se na hřišti hledali, domácí nás přehrávali a vytvářeli si šanci za šancí, a nebýt skvělého Gorola, mohli jsme inkasovat několik branek.
My jsme se dostali do tempa až kolem 15.minuty a i díky tomu,že tlak domácích po nástupu značně opadl. Začali jsme se dostávat do šancích,jenže nás zlobila finální fáze anebo zbrklost. To se ale změnilo ve 21. minutě kdy se po rohovém kopu před domácí bránou nejlépe zorientoval Novák a prostřelil domácího brankáře - 0:1. Vedení nám ale nevydrželo dlouho, neboť inkasovaná branka domácí nakopla a po faulu Gregora z 27. minuty jsme po přímém kopu propadli v obraně a domácí hráč hlavičkou překonal Gorola. Do konce poločasu si ani jeden tým nevytvořil vyloženou šanci a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé poločasu jsme chtěli nastoupit aktivně a vstřelit brzký gól, ale nástup domácích byl lepší a hned od hvizdu nás přitlačili k naší brance. Všechny jejich vyložené šance ale pochytal skvělý Gorol, který tak stále držel naděje na bodový zisk. Tlak domácích postupem času gradoval, a za náš pasivní výkon jsme byli v 60. minutě potrestáni když se po rohovém kopu prosadil domácí hráč - 2:1. I po inkasované brance jsme se stále nemohli dostat do hry a jen se štěštím jsme přežili další tutovky domácích, když trefili tyčku a když poté přestřelili zcela prázdnou branku. Věděli jsme že domácí nemůžou v takovém tempu vydržet a že naše šance tím ještě příjde. Jenže nám se nedařila finální fáze a když už jsme si vyvtvořili nějakou šanci, naložili jsme s ní prachbídně. Když už se zdálo, že si z tohoto utkání odneseme porážku, přišla v 90.minutě poslední šance, kdy po jednom z faulu domácích jsme měli příležitost z hranice velkého vápna. Míč si na postavil Martínek a nádhernou střelou vymetl všechny pavouky z horního růžku domácí svatyně. Rozhodčí poté zápas ukončil a my si tak připsali cenný bod.

Jsem rád, že jsme neodjížděli z prázdnou, i když průběh zápasu napovídá že si tři body domací zasloužili, protože byli lepší de facto většinu zápasu. Jenže k fotbalu potřebujete i to pověstné štěstíčko a to my jsme dnes měli. Bod pro nás má určitě cenu už jen proto, že jsme celý zápas odehráli pouze v 11ti lidech. Troufnu si tvrdit, že kdyby jsme zde byli v plné sestavě, podali bychom diametrálně lepší výkon.