Zápas: SK Mšeno muži A - FC Merkuria Lobkovice

Rozhodčí: Bendl - Eder, Němeček

Poločas 2:3

Branky: Guttenberg ml. 2, Kolumpek D., Valenta(PK), rozhodující PK Šledr

Sestava: Hnízdil - Demen, Kolumpek R., Vaněk, Tyle - Kolumpek D., Šledr, Háze(68. Zabilanský, 89. Toan), Valenta - Guttenberg ml., Guttenberg st.

v dalším domácím zápase jsme přivítali na svém hřišti tým Lobkovic, který se po špatném začátku  v jarní části vzchopil po příchodu Gabča st., který nám jasně ukázal, že je stále výborný střelec, ale také to, že se vůbec nezměnil, co se týká jeho chování na hřišti.

My jsme začali velmi vlažně a hned ve 2. minutě nám Gabčo vstřelil první branku. Naštěstí jsme se z toho rychle oklepali a po rychlé akci po ose Guttenberg st., Kolumpek Dan a Guttenberg ml. zakončoval posledně jmenovaný do prázdné brány - 1:1.  Ovšem uplynulo pouze pár minut a z vedení se po trefě Gabča opět radovali hosté. A aby toho nebylo málo, inkasovali jsme do třetice. Ještě do poločasu se nám podařilo snížit, když se po spolupráci výše jmenovaných znovu prosadil Guttenberg ml. 2:3, který měl o chvíli později šanci na vyrovnání, ale trefil pouze boční síť.

Do druhé půle jsme změnili rozestavení a zatlačili jsme hosty do hluboké defenzívy, ze které podnikali nebezpečné brejky. Nám se podařilo vyrovnat po standartní situaci, když se na zadní tyči prosadil Dan Kolumpek - 3:3.  I nadále jsme se tlačili před branku hostí s touhou strhnout vedení na svou stranu. Bohužel ale udeřilo na opačné straně, když se 5 minut před koncem dostal po nedůrazu v naší obraně míč ke Gabčovi, který se nemýlil - 3:4. My jsme vrhli vše do útoku a odměnou nám byla penalta po faulu na Guttenberga ml., kterou proměnil Valenta - 4:4.

Šlo se tak na penalty, kde nám vychytal Hnízdil bod navíc, když lapil hostům 4 penalty a nám tak vítězství stačilo proměnit 2.

Takovéto zápasy jsou noční můrou pro trenéry, ale atraktivní pro diváky. I když jsme hráli v obraně dost lehkovážně, musím ocenit celý tým za to, že to nezabalil a i když jsme prohrávali o 2 góly, tak se o výsledek rval až do konce. Vrátili jsme tak Lobkovicím prohru z podzimu, kdy naopak Lobkovice vyovnávaly v poslední minutě a pak vyhrály na penalty. Jsem také rád, že se nám probudil náš nejlepší střelec a věřím, že už mu to tam bude padat.