Zápas: SK Benátky nad Jizerou - SK Mšeno dorost

Rozhodčí: Chovanec

Poločas: 1:3

Branky: Boháček,Živný,Klučina,Janoušek

Sestava: Gorol - Novák,Jelen,Svoboda,Karabáček(55. Petráni) - Klučina,Kolumpek,Živný,Janoušek - Boháček,Ležal Luboš

V tomto zápase jsme zajížděli na horkou půdu do Benátek. I přesto,že Benátkám se nedaří a jsou na chvostu tabulky,očekávali jsme těžké utkání. Klukům jsem připomínal,aby domácí nepodcenili a navázali na výkon z minulého zápasu.

Hned od úvodní minuty jsme byli lepším týmem a svojí hrou jsme domácí obraně dělali potíže. Hned v úvodu jsme zahodili 2 gólové šance,ale dlouho nás to nemuselo mrzet,jelikož ve 13.minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému balónu Boháček a nekompromisní ranou vymetl v domácí bráně všechny pavučiny - 1:0. Hned za minutu jsme po faulu domácího beka zahrávali volný přímý kop z hranice velkého vápna a Živný nádhernou umístěnou střelou nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout - 2:0. Jenže po tomto gólu naše hra opadla,začali jsme být pasivní a domácí se začali dostávat k naší bráně,a začali si vytvářet šance,které jsme prozatím ustáli. Nám dlouho trvalo,než jsme začali hrát to co od začátku zápasu a vysvobozením pro nás byl šťastný gól a to když ve 38.minutě po chybě obránce přesně zakončil Klučina - 3:0. Ale za dvě minuty jsme bohužel propadli ve středu hřiště a poté jsme nechali domácímu záložníkovi otevřenou cestu k naší bráně a s nabídnutou šancí si bohužel poradil - 3:1. O přestávce jsem hráčům zdůrazňoval,že nesmíme polevit a že musíme aktivně napadat domácí rozehrávku a nepouštět je do šancí,jako tomu bylo ke konci první půle.

Ze začátku druhého poločasu jakoby na hřišti existovalo jedno mužstvo a to byli domácí. My jsme se pouze bránili a nedokázali jsme si ani pořádně přihrát,natož se dostat k domácí svatyni. Vyvrcholením špatného výkonu byl pokutový kop,který ale výborně zneškodnil vynikající Gorol. Neproměněná penalta domácí aktivitu srazila a my jsme konečně začali po 20ti minutách trochu hrát. Jenže jsme se nemohli dostat pořádně k soupeřově brance. Hra se spíše poté odehrávala ve středu hřiště bez šancí a s několika fauly. Ke konci zápasu v 86.minutě se nám,ale přeci jen povedlo ještě zaútočit a to když Janoušek vypíchl domácímu hráči míč a pelášil si to na domácího brankáře,kterému poslal balón mezi nohama do sítě - 4:1. Poté se už utkání v klidu dohrálo a my si odvezli 3 body.

Odehráli jsme těžké utkání a opět se ukázalo,že nám nejdou druhé poločasy. Musíme se vždy koncentrovat celý zápas a nemyslet si,že když vedeme,tak máme vyhráno.